Žena minula 27 000 dolárov na to, aby sa z nej stala živá bábika…

Keď 21-ročná Jade Smith vyjde na ulicu, okamžite je obklopená davom ľudí. Ostatní sa na ňu len s údivom pozerajú a krútia hlavami. Sú však aj takí, čo sa s ňou chcú odfotografovať či dokonca požiadať o autogram.

Mladá Angličanka sa stala slávnou vďaka svojmu výzoru Barbie, hoci sama tvrdí, že je len fanúšičkou japonskej subkultúry. Nanešťastie, len málo ľudí vie, čo stojí za skutočným dôvodom jej vzhľadu.

Keď bola dieťaťom, od svojich rovesníkov sa nijak špeciálne nelíšila. Avšak, vo svojich 11 rokov sa začala s obrovským záujmom venovať o japonskú kultúru. Neskôr sa dozvedela o hnutí známom ako „Lolita Fashion“.

Treba poznamenať, že názov tejto subkultúry nevznikol zo slávneho románu Vladimíra Nabokova. Slovo „lolita“ označuje podobnosť šiat príslušníkov tohto štýlu. Oblečenie detského vzhľadu je totiž odvodené od japonského slangu „loli“, čo v preklade znamená malé dievčatko.

  

Jade patrila k tým deťom, ktoré sa v kolektíve nikdy obzvlášť neprejavovali. Ktovie, možno aj to bol jeden z dôvodov, prečo ju jej spolužiaci nemali radi. Rovnako ako aj mnoho takýchto detí, aj ona sa tala obeťou šikanovania či bitiek. Možno práve tieto skutočnosti sa podpísali na tom, že sa vo vyššom veku rozhodla vybrať si extravagantný spôsob života.

Ak sa pozriete na jej izbu, pomyslíte si, že v nej žije 7-ročné dievčatko. Takmer všetko je ružové, nechýbajú ani bábiky či plyšové hračky a šatník nabitý šatami, za ktoré by sa nemusela hanbiť žiadna princezná.

V žiadnom prípade by ste si o nej nemali myslieť, že s ňou niečo nie je v poriadku. Áno, väčšinu zo svojho zárobku minie na tento koníček, no šaty na seba si vie vlastnoručne ušiť. Rada si vyrába aj vlastné doplnky, ktoré dokáže zladiť k rôznym outfitom.

Mladá žena má taktiež svojich vlastných fanúšikov, ktorí ju radi nazývajú porcelánovou bábikou. Malé deti, ktoré ju zbadajú na ulici, ju vnímajú ako princeznú z rozprávky. Tieto momenty dokážu Jade nesmierne potešiť a je vidieť, že jej práca sa skutočne vypláca. Pohľad na radosť v detských očiach je tým najkrajším, čo môže zažiť.

 

Jade patrí do skupiny žien, ktorá sa za cieľom vyzerať ako bábika, namiesto plastických operácii, uchýlila k priateľskejšej možnosti. Aj vďaka tomu nevyzerá jej premena tak strašidelne či odpudzujúco!

Pre mňa je tento výzor istou formou sebeavyjadrenia, nie spôsobom, ako sa pred svetom ukryť,“ tvrdí Jade. „Mám rada žiarivé oblečenie, svetlé farby a bábikovský štýl. Chcem to všetko ukázať celému svetu!“ Kto vie, kde sa ale skrýva skutočná pravda…

V prípade, že sa vám tento článok páčil, zdieľajte ho s vašimi priateľmi na Facebooku!

 

zdroj:videoboom.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Žena minula 27 000 dolárov na to, aby sa z nej stala živá bábika…”