Celý čas ste parfum používali zle. TOTO dodržiavajte a vôňa vám vydrží dvojnásobne dlhšie

Výber správneho parfému je len 50% úspechu. Rovnako ako krásne oblečenie, aj vôňu treba vedieť správne nosiť. Nezáleží na tom, či je drahá alebo lacná, mala by sa používať rozumne. Koniec koncov, nerozvážne míňanie obľúbeného parfému môže zmeniť celkový dojem z parfému natoľko, že to môže okolie odpudzovať.

V tomto článku sa dozviete 5 užitočných tipov o používaní parfémov. Zaručia vám príjemnú a dlhotrvácnu vôňu.

1. Vyberajte si produkty z jednej línie

Ak chcete, aby váš parfém vyznel tak, ako má, zvoľte si telové krémy a dezodoranty podobnej vône, alebo neutrálne. Žiadna iná vôňa by nemala konkurovať vášmu obľúbenému parfému. V ideálnom prípade by nemali krémy ani dezodoranty obsahovať parfumy. Samozrejme na zintenzívnenie vône môžete použiť parfumovaný krém pre telo rovnakej značky.

 

2. Každá vôňa má svoj čas

Odhliadnúc od toho, že sa arómy sa rozdeľujú na arómy vhodné na deň a večer, zimu a leto, je veľmi dôležité dodržiavať aj načasovanie použitia. Počas dňa a v teplom období sa odporúča uprednostňovať ľahké parfémy. Ale počas večerných akcií a s nástupom chladného počasia môžete bezpečne aplikovať ťažké sýte vône.

3. Iba na čistú pokožku!

Mnoho ľudí dáva parfém na oblečenie, pričom si myslia že vôňa vydrží dlhšie. Ale pravidlo je jedno – platí len pre čistú pokožku. Áno, kožušina, vlna, ľan či bavlna uchovávajú vône najviac, pričom kožuch môže uchovať vôňu aj rok. Takže ak používate rôzne vône, je lepšie, aby ste neaplikovali na svoje oblečenie, aby tak na ňom nevznikla podivná sladká aróma.
Aj parfémy musia byť aplikované striktne na pokožku. Koniec koncov, vyznievajú vzhľadom na individuálne vlastnosti, a preto na každom znejú inak. A olejovité zložky, ktoré obsahujú môžu zafarbiť jemné materiály.

4. Parfém neroztierajte 

Najčastejšou chybou je trieť parfém. Napríklad po aplikácii na zápästie si ho rozotrite si oboma rukami a prechádzajte na krk. Ničíte tak jedinečné molekuly parfumovej kompozície. Naneste ho len pomocou rozprašovača s ľahkým dotykom prsta alebo vatovým tampónom.

5. Aplikujte parfém na konkrétne body

Najlepším spôsobom ako používať parfém, je aplikovať ho na určité body, kde je zvýšený tep. Je to oblasť za ušami, na zápästí a prednej časti lakťov. V oblasti za ušami nepoužívajte olejové vône, pretože je tam veľa potných žliaz, ktoré môžu narušiť vôňu.

V chladnom počasí sa odporúča aplikovať parfém na zadnú časť krku. Tam vôňa pretrváva najdlhšie a bude ju cítiť na miestach s veľkou koncentráciou ľudí. V lete, práve naopak je lepšie vyhnúť sa tejto zóne, inak by vôňa v horúčave znela príliš rušivo.

A samozrejme nezabúdajme na vlasy. Nenanášajte však parfém priamo na ne, ale na hrebeň, pretože môže vaše vlasy vysušovať. Alebo použite špeciálny sprej na vlasy od svojej obľúbenej značky.

Svoju obľúbenú vôňu nezabudnite aplikovať pred tým, než si dávate šperky. Tie môžu sa ľahko zoxidovať, čo zničí nielen ich vzhľad, ale tiež zmení samotnú vôňu. Vône najlepšie  držať na mastnejšej pokožke. Preto pred je aplikáciou vhodné hydratovať pokožku neutrálnym telovým mliekom alebo krémom.

Aj na prevoňanie šampónu alebo krému sú najvhodnejšie olejové parfémy – stačí pridať niekoľko kvapiek tekutiny do fľaše a umývanie vlasov sa zmení na radosť.

Osvedčilo sa vám dodržiavanie pravidiel pri aplikácii parfémov? Povedzte nám o tom v komentároch a zdieľajte užitočné tipy so svojimi priateľmi!

Zdroj : takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Celý čas ste parfum používali zle. TOTO dodržiavajte a vôňa vám vydrží dvojnásobne dlhšie”