8 znamení, že zosnulí sú nám nablízku (a majú sa dobre)

Smrť niekoho blízkeho je snáď to najstrašnejšie v živote každého človeka. Takáto strata raní do hĺbky srdca a na veľmi dlho, niekedy navždy. Nesmieme však zabúdať, že „tam“ u nich je všetko v poriadku, že je im dobre … Zosnulí sami sa nám to snažia dať všemožne najavo. Uvádzame osem najčastejších znamení, že naši drahí zosnulí sú nám vždy nablízku.

1. Znamenie prostredníctvom zvierat

Zosnulí k nám naozaj často prichádzajú prostredníctvom zvierat. Dokážu využiť energiu živých bytostí a zjaviť sa vám v podobe motýľa, mačky, psa, lienky, vtáčika alebo vážky. Zviera sa pritom chová netypicky: sadá si na vás, vletí vám do okna, kričí, snaží sa prilákať vašu pozornosť atď.

2. Kontakt prostredníctvom predmetov

Zosnulí nám dokážu do cesty zaniesť najrôznejšie predmety: pierko, mincu, kamienok. Týmto spôsobom nám chcú ukázať, že sme pre nich stále dôležití, že si nás pamätajú a myslí na nás.

 

3. Vôňa

Veľmi často môžeme pocítiť vôňu, ktorá bola pre zosnulého typická. Či ide o parfum, kolínsku vodu, vôňu cigary alebo cigariet, kvetinovú alebo akúkoľvek inú vôňu, ktorú si nevyhnutne a úplne presne spájame s tým, kto nám odišiel. Vo väčšine prípadov sa pritom táto vôňa objavia akoby odnikiaľ a z ničoho nič. Rovnako náhle potom v okamihu vyprchá.

4. Hudba

Zosnulí sa dokážu pripomenúť tiež piesňou alebo hudbou. Niečo podobné sa často stáva v ťažkých životných obdobiach, keď prepadáte smútku a skľúčenosti. Z ničoho nič začujete pieseň či melódiu, ktorá vám bola obom povedomá, ktorá vás spájala.

5. Prichádzajú vo sne

Jeden z všeobecne najrozšírenejších spôsobov nadväzovania kontaktu zosnulých so živými. Sú práve vo sne. Býva to sen veľmi výrazný, taký, ktorý si ráno určite pamätáme, niekedy aj po celé dlhé roky a ani za nič na neho nechceme zabudnúť. Bývajú to milé, láskavé a upokojujúce sny. Niekedy nevidíme priamo tvár zosnulého, ale vieme, že je to on, počujeme jeho hlas.

Ak však vám po stretnutí so zosnulým vo sne zostal nepríjemný pocit a radi by ste ho naopak zabudli čo najskôr, ide o obyčajnú hru podvedomia.

6. Rovnaké čísla

Svoju pretrvávajúcu lásku k nám môžu zosnulí dávať najavo aj prostredníctvom čísel. V takom prípade sa stáva, že pravidelne na rôznych miestach narážame na čísla významná pre nás oboch – dátum narodenín, dátum stretnutia a podobne. Niekedy sú to opakujúce sa číslice na hodinkách, bilboardoch alebo iných známych miestach, napríklad 1111, 2222, 333.

7. Pokoj a mier

Niekedy sa zosnulý ocitne v miestnosti, v ktorej sa nachádzame. Náhle sa nás zmocní veľmi silný, priamo blažený pocit pokoja a mieru. Je to vždy vskutku nečakané, niečo ako bleskové osvietenie.

8. Hrajú si s nami

Ak ste si niekedy všimli, že u vás doma dochádza k viac menej pravidelným sekundovým výpadkom prúdu, sú to zrejme «žartíky» vašich blízkych. Často týmto spôsobom o sebe dajú vedieť, keď klesne na duchu alebo ste príliš zabráni do bezvýchodiskových, pesimistických myšlienok. Pripomínajú vám, že sú vám vždy nablízku.

Tento zoznam by mohol pokračovať donekonečna. Uviedli sme len tie najrozšírenejšie príznaky blízkosti zosnulých, ktorých sme milovali. Najčastejšie prichádzajú, keď je nám zle. Nechcú, aby sme sa trápili pre hlúposti alebo zbytočnosti a dávajú nám najavo, že sú tu, celkom blízko. Zároveň nám tak oznamujú, že je im dobre a želajú nám, aby bolo dobre aj nám.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “8 znamení, že zosnulí sú nám nablízku (a majú sa dobre)”