12 dôvodov, prečo je vaša žena nahnevaná a podráždená. Nenechajte sa zničiť milé dámy…

Pociťujete, že je vaša žena v neustálom napätí? Najlepšie urobíte, ak sa pokusíte porozumieť dôvodu a vyriešiť ho ešte skôr, ako bude neskoro.

Po určení hlavnej príčiny problému existuje niekoľko spôsobov, ako sa s týmito momentmi vo vzťahu môžete popasovať. Verte, že Nie ste prvý, kto sa ocitol v takejto situácii. Odborníci identifikovali 12 hlavných dôvodov, ktoré vo vzťahoch vytvárajú napätie.

 1. Nekomunikujete medzi sebouÁno, rozprávate sa, no kedy naposledy ste mali skutočne dobrý rozhovor? Ak všetko, o čom sa rozprávate sú plány na zajtra alebo aký ste mali ťažký deň, pravdepodobne vás budú čakať ťažké časy.Strávte nejaký čas spolu a pokojne sa rozprávajte aj o abstraktných témach. 
 2. Nekladiete tie správne otázkyZvyčajne komunikujete o obyčajných každodenných veciach. Z nejakého dôvodu nepotrebujete vedieť viac, no ako potom chcete vedieť, čo sa odohráva v ženskej mysli? Ak neviete, čo si myslí a cíti, ako sa pre ňu môžete stať lepším manželom?
 3. Nie ste fanúšikom romantiky!Zaujímate sa jeden o druhého len keď ste zamilovaní. No po niekoľkých rokoch vo vzťahu budete musieť urobiť viac, ak chcete tieto emócie a záujmy udržať pri živote.Významné dátumy, darčeky, špeciálne momenty a prekvapenia nikdy nevyjdu z módy.

  Skladateľ / Rob a Julia Campbell / Diply
 4. V domácnosti je jedinou, kto varíKaždá rodina potrebuje tri jedlá denne. Je skvelé, ak môžete sedieť so založenými rukami a niekto iný vám bude celý deň vyvárať, však?Nikto vás nenúti tvoriť kulínárske diela. Úplne postačí, ak svojej žene pripravíte niečo celkom jednoduché, verte že ju to poteší a rozptýli z každodenného stereotypu. 
 5. NeupratujeteNie je na tom nič komplikované – vrátite veci na ich pôvodné miesto, špinavé riady dáte do umývačky…Áno, nesmieme zabudnúť ani na pravidelné vysávanie a utieranie prachu. No v prípade, že to všetko necháte na vašu polovičku, verte, že jedného dňa ju to prestane baviť.
 6. Má pocit, že je doma jediný rodičVaše deti majú dvoch rodičov, takže je logické, že svoje povinnosti musíte rozdeľovať rovnomerne.Ak je starostlivosť o dieťa neustále na ramenách jedného partnera, najmä ak ten druhý neustále odpočíva a tvári sa, že svet je gombička. Nespokojnosť a stres na počkanie!

  Habor Poradenstvo Associates / Diply

 7. Nepociťuje váš záujemKedy ste sa jej naposledy spýtali, aký film by si chcela pozrieť alebo kam by chcela zájsť na večeru? Každý potrebuje lásku a starostlivosť, a existuje šanca, že vaša manželka to už nepociťuje tak ako kedysi.Snažte sa jej ukázať, ako si ju ceníte. 
 8. Potrebuje časVšetci poznáme ten pocit, keď nemáme čas na to, aby sme stihli urobiť všetko, čo sme mali naplánované.Môžete jej pomôcť: dokončite to, čo práve robí! Ak jej napríklad venujete trochu zo svojho času, aby ste jej s niečim pomohli, bude vám za to určite vďačná. 
 9. Potrebuje svoj priestorKaždý vie, aké dôležité je sa niekedy jednoducho zamknúť sa do izby a zostať v nej sám. Ak máte deti, neustály hluk je každodennou záležitosťou. Niekedy stačí len trochu odpočinku.Vezmite deti na prechádzku, zatiaľ čo vaša žena môže trochu odpočívať v kúpeľni a čítať si knihu.

  Rozhovor / Diply

 10. Máte nesprávne priorityMnohí muži chodia domov z práve len preto, aby tam prespali. Ak ste jedným z nich, verte, že vaša manželka si to taktiež všimne.Vedzte, že ak sa práci úplne oddáte, vaše rodinné vzťahy sa začnú zhoršovať. Zamyslite sa nad tým, či skutočne robíte dosť pre dobro vašej rodiny. 
 11. Je deprimovanáObaja sa skôr či neskôr dostanete do každodennej rutiny. Pokúste sa spolu komunikovať, spýtajte sa jej na to, ako sa cítia pomôžte jej v domácich prácach. Buďte dobrý muž a ona bude dobrá žena.
 12. Robí všetko…samaMali ste už niekedy pocit, že vaša žena je neustále zaneprázdnená, zatiaľ čo vy len oddychujete? Potom to bude asi pravda.Dokonca aj v prípade, že ste unavený či vystresovaný, nasmerujte svoje kroky domov. Ak sa bude chcieť s vami o niečo podeliť (aj keby to bol len obyčajný povzdych), vypočujte ju. 

A čo vy? Súhlasíte s týmito tvrdeniami? Podeľte sa s nami o vaše názory aj v komentátor na Facebooku!

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “12 dôvodov, prečo je vaša žena nahnevaná a podráždená. Nenechajte sa zničiť milé dámy…”