Toto sú výhodné vlastnosti domácich kompótov a preto by sme si ich nemali kupovať v obchode

 

V jednom okamihu sa akoby všetci začali rozprávať o výhodách prírodných štiav a nektárov, zabúdajúc na nápoj, ktorý naše mamy a babičky pripravovali a uchovávali v nádobách po celé desaťročia. O ovocí varenom vo vode kolujú názory, že všetky ich vitamíny sa po tomto procese jednoducho vyparia a samotná konzumácia ubližuje nášmu organizmu. Dnes sme sa rozhodli zničiť tieto mýty a dokážeme vám, že čerešňový, malinový a marhuľový kompót nie je o nič horší, než obyčajný džús kupovaný z obchodu.

домашний компот

Druhy kompótov a ich priaznivé účinky

 1. MalinovýIde o vynikajúce antipyretikum. Aby ste sa uistili, že získate maximálne prospešný nápoj, opláchnuté bobule ponorte na hodinu do mierne osolenej vody. Všetky larvy ostanú na povrchu a bobule sa tak môžu pokojne použiť na prípravu kompótu.

  малиновый компот ÐºÐ¾Ð¼Ð¿Ð¾Ñ‚ из малины

 2. Jarabinový Nazýva sa tiež malým zázrakom, keďže dokáže človeka zachrániť z prechladnutia a posilňuje jeho imunitu. Vezmite si 1 pohár jarabiny na 2 litre vody. Nechajte zovrieť po dobu 10 minút a následne po tom pridajte polovicu citróna a trochu prírodného medu.

  компот из рябины Ñ€ÑÐ±Ð¸Ð½Ð¾Ð²Ñ‹Ð¹ компот

 3. JahodovýHneď vás ale musíme upozorniť, že nasledujúci nápoj nie je vhodný pre alergikov. Ostatným ľuďom však poskytne užitočné antioxidanty, pektíny, makro a mikroelementy. Stačí, ak si vyberiete zrelé bobule.

  земляничный компот

 4. Jablkový Nielenže zvyšuje imunitu, je tiež považované za jeden z najsilnejších zdrojov železa. Tento nápoj sa odporúča najmä tým, ktorí sú nútení pracovať v priestoroch s radiáciou.

  яблочный компот ÐºÐ¾Ð¼Ð¿Ð¾Ñ‚ из яблок

 5. Broskyňový Pridajte ju do vašej stravy ako prevenciu pred bronchopulmonálnymi ochoreniami. Taktiež zlepšujú fungovanie srdca a obohacujú telo o nemalé množstvo vitamínu C.

  персиковый компот ÐºÐ¾Ð¼Ð¿Ð¾Ñ‚ из персиков

 6. RakytníkovýTento blahodarný nápoj normalizuje metabolizmus, posilňuje nervový systém, bojuje proti ochoreniam srdca a obličiek. Navyše je neskutočne chutný.

  облепиховый компот ÐºÐ¾Ð¼Ð¿Ð¾Ñ‚ из облепихи

Na druhej strane, nápoje z takýchto kompótov by nemali byť príliš sladké: aj samé o sebe majú vysoký obsah kalórií, ktorých by sa mali vyvarovať ľudia trpiaci na cukrovku a obezitu. Vzhľadom na užitočné vlastnosti uvedených nápojov, je už len na vás, ktorý z nich si pripravíte pri najbližšej príležitosti.

Podeľte sa s nami o svoje obľúbené kompótové recepty. Aké ovocie používate, ako ich spracovávate a ako pripravujete kompóty, ktoré budú po chuti nielen deťom ale aj dospelým? Čakáme na vaše komentáre a veríme, že sa o tieto zaujímavé informácie podelíte aj s vašimi priateľmi na Facebooku!

zdroj:sovkusom.ru

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Toto sú výhodné vlastnosti domácich kompótov a preto by sme si ich nemali kupovať v obchode”