6 dôvodov, prečo sú októbrové deti skutočne výnimočné

Tento mesiac sa spája  s Halloweenskými dekoráciami, karnevalmi , tekvicami a duchmi, ale pre budúce mamičky je októbrové dieťa obrovským darom, píše Motherly.

Pre toto sú októbrové deti tak výnimočné:

1. Môžu byť dobrými športovcami.

 

Štúdie ukazujú, že októbrové deti sú najmä športovými hviezdami.

Štúdia z roku 2014 o vytrvalosti a sile v školách ukázala, že „deti narodené v októbri boli silnejšie než deti narodené v ostatných mesiacoch (okrem septembra a novembra)“.

Predpokladá sa, že je to kvôli prenatálnym účinkom vitamínu D a výskumníci sa domnievajú, že októbrové deti by sa mali venovať športu, aby neskôr boli za svoje úsilie odmenení!

„Deti narodené na severnej pologuli na jeseň majú o niečo viac kostnej a svalovej hmoty,“ povedal pre New York Magazine Dr. Gavin Sandershok z centra športu a telesnej vedy na univerzite v Essexe.

„Sú silnejší, agilnejší a majú oveľa väčší potenciál ako ich rovesníci.“

2. Môžu sa stať prezidentmi

 

Viacero amerických prezidentov sa narodilo práve v tento mesiac, takže buďte pripravení na politické ambície svojho dieťaťa.

Možno, že vaše dieťa bude druhý John Adams, Rutherford Haze, Chester Arthur, Teddy Roosevelt, Dwight D. Eisenhower alebo Jimmy Carter. Mimochodom, v októbri sa narodila aj Hillary Clintonová.

3. Najmenej detí sa rodí posledný októbrový deň.

 

Októbrové deti sa nerodia na Halloween. Zdá sa, že na tomto temnom a strašidelnom sviatku je niečo, kvôli čomu neexistujú žiadne „spontánne“ pôrody, podľa výskumov z Yale University.

Odborníci naznačujú, že matky podvedome nemusia chcieť, aby ich dátum narodenia ich dieťatka vyvolával negatívne asociácie.

4. Často sa dožívajú 100. narodenín.

 

Podľa štúdie University of Chicago z roku 2011 majú ľudia, ktorí sa narodili v októbri, „výrazne vyššiu pravdepodobnosť prežitia 100 rokov než ľudia, ktorí sa narodili v apríli.“

5. Majú nižšie riziko kardiovaskulárnych ochorení.

 

V nedávnej štúdii sa zistilo, že októbrové deti majú menšiu pravdepodobnosť výskytu kardiovaskulárnych ochorení. Áno, srdce októbrových detí je spravidla zdravšie, takže nie je prekvapujúce, že sa často dožívajú dlhého veku.

6. Majú dobré duševné zdravie.

 

Výskumní pracovníci tiež spozorovali u októbrových ľudí nižším počet samovrážd, čo naznačuje, že deti narodené tento mesiac majú dobré duševné zdravie.

Zjednodušene povedané, pokiaľ ide o fyzický a duševný vývoj, človek narodený v októbri má veľké šťastie!

Aj vaše dieťa sa narodilo v októbri?

zdroj.mother.ly

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “6 dôvodov, prečo sú októbrové deti skutočne výnimočné”