Ako prekonať strach z ihiel, mravčenie v končatinách alebo konečne prehltnúť tabletku? S našimi tipmi to zvládnete!

Ľudské telo je v podstate dokonalým, nie až tak krehkým strojom, ktorého funkcia a výnimočnosť nás snáď nikdy neprestanú prekvapovať. Existuje pár vecí, ktoré by sme radšej už nikdy neabsolvovali – napríklad mravčenie v preležaných  končatinách, čkanie alebo „zmrznutý“ mozog. Ako sa s týmito nepríjemnosťami vysporiadať? S nami to hravo dokážete!

prehĺtanie tablet

Mnoho ľudí má problém s prehĺtaním tabliet. U tých veľkých je to pochopiteľné, avšak niekto zápasí aj s maličkou tabletkou, ktorú nie a nie prehltnúť, aj keď napríklad s prehĺtaním jedla normálne problém nemáva. Väčšina z nás robí tú chybu, že hlavu zakláňa pri prehĺtaní dozadu. Lenže fígeľ je v tom, že to musíte urobiť presne naopak – ohnúť hlavu dopredu a potom prehltnúť tabletku

Mravčenie v končatinách

Poznáme to všetci – presedíte alebo preležíte si nejakú končatinu, ktorú potom chvíľku necítite a potom sa môžete zblázniť z nepríjemného brnenia. Zvykom je necitlivou končatinu rozhýbavať kmitaním, čo ale veľmi nepomáha. Najlepšie je, keď zakloníte hlavu dozadu a budete s ňou pomaly otáčať. Nervy totiž vedú z mozgu cez krk až do končatín.

Panická hrôza z ihiel

Pre mnoho z nás sa predstava vpichu injekčnou striekačkou do žily stáva doslova nočnou morou. Niekedy až takú, že ľudia odmietajú chodiť k lekárovi, aj keď im je veľa zle. Babská rada znie: pred samotným vpichnutím skúste trochu zakašlať a nebude to toľko bolieť. Príde vám to čudné? Štúdie ukazujú, že môže ísť o oklamanie zmyslov, kedy sa sústredíte na niečo iné alebo to môže súvisieť s dočasne zvýšeným krvným tlakom. Či tak alebo tak, vraj to funguje.

14448903_1148061425240551_531283956221742973_n

udržanie spánku

Však to poznáte – uprostred noci sa zobudíte, pretože potrebujete nutne na záchod. Lenže potom máte veľký problém s opätovným zaspaním. Existuje na to jedinečný, ale smiešne jednoduchý trik – nechajte jedno oko stále zatvorené. Oklamete tým tak mozog, ktorý si normálne vďaka vplyvu svetla na očnú sietnicu myslí, že je deň a prestáva byť unavený. Takto si mozog bude aspoň napoly myslieť, že stále ešte spí. Vyskúšajte a uvidíte. Možno to tak robíte, len si to neuvedomujete.

a zase to čkanie

Na nepríjemnú a smiešnu čkať existuje veľa babských rád, ktoré niekomu fungujú, inému zase nie. Vo väčšine prípadov ide ale o obyčajnú náhodu. Keď sa čkanie ale nemôžete dlho zbaviť, urobíte pre to vlastne čokoľvek. Čo nabudúce skúsiť zadržať dych a počas toho napázdno prehĺtať? Malo by sa vám urýchlene uľaviť.

bolesť hlavy

Existuje mnoho druhov bolesti hlavy a snáď ešte viac jej príčin. Ak nás začne pobolievať hlava, máme tendenciu si zo všetkého najskôr začať masírovať spánky. Lenže lepšie a účinnejšie sa bolesti zbavíte, ak si budeme jemne ťahať a masírovať ušné lalôčiky. Samozrejme musí ísť o „normálnu“ bolesť hlavy napríklad z prepracovania alebo z únavy. Na bolesť hlavy  z pitia alebo na rozbehnutú migrénu vám to veľmi nepomôže.

57fe7bea0d1e9
Foto: bebrainfit.com

zmrznutý mozog

V lete sa nám to stáva často – počas horúcich dní sa chceme ochladiť zmrzlinou alebo studeným nápojom a okamžite po konzumácií cítime neuveriteľnú bolesť „v mozgu“. Ide o to, že sa cievy v mozgu rozširujú vďaka rýchlej zmene teploty a mozog sa tak bráni. Nepríjemná bolesť okamžite odznie, keď si začnete pomaly prechádzať jazykom cez horné poschodie a postupne ho ohrievať.

Máte nejaké podobné rady do života? Podeľte sa s nami o ne dole nižšie!

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Ako prekonať strach z ihiel, mravčenie v končatinách alebo konečne prehltnúť tabletku? S našimi tipmi to zvládnete!”