Viac ako 10 rokov ordinoval v Piešťanoch falošný zubár. Pacienti si ho veľmi chválili

Absurdný prípad sa stal v blízkosti Piešťan, konkrétne v obci Veselé pri Piešťanoch. Muž so vzdelaním zubného technika sa vydával za zubára. Mnoho ľudí rozdiel medzi týmito zamestnaniami nepozná, avšak rozdiel tam je a to dokonca veľký. Zubný technik študuje na nelekárskej vysokej škole a štúdium trvá len 3 roky, kde nakoniec človek získa titul bakalár. Zubár je vyštudovaný lekár zubného lekárstva.

Spomínaný muž, ktorý sa vydával za zubára ordinoval v tejto obci dlhých 10 rokov. Prekvapením je, že mal množstvo pacientov, ktorí s ním boli veľmi spokojní. Aj ked’ nebol veľký odborník, ceny za jeho zákroky boli dosť nízke a to ľudí presvedčilo v tom, aby sa stali jeho pacientmi.

Okrem toho že muž neskončil zubné lekárstvo, samozrejme nemal ani povolenie na prevádzkovanie takejto ambulancie. Trnavský samosprávny kraj mu neudelil licenciu. V týchto dňoch s týmto falošným lekárom prebieho trestné konanie.

Aj sa potvrdia všetko podozrenia, muž môže dostať pokutu vo výške až 33 000 eur. Dedinčania sú veľmi smutní, pretože teraz budú musieť dochádzať za zubárom pár kilometrov d’alej a samozrejme si budú musieť aj priplatiť. Asi si neuvedomujú, že im mohol poškodiť zdravie.

Celú reportáž nájdeš na stránke televízie Markíza.

ZDROJ: ta3.com

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Viac ako 10 rokov ordinoval v Piešťanoch falošný zubár. Pacienti si ho veľmi chválili”