Tehotné ženy si tesne pred pôrodom nechali urobiť make-up, len aby na fotkách vyzerali dobre

Okrem toho, že pôrod je bolestivý a unavujúci, v minulosti sa nepovažoval za nič, čo by sa dalo nazvať estetickým. Ženy na náhodných fotografiách vyzerali vždy vyčerpane a nie príliš atraktívne. Doba ale ide ďalej a pomaly nastáva móda budúcich matiek, ktoré chcú vyzerať skvelo aj počas tohto nezabudnuteľného okamihu.

Práca na zovňajšku pred pôrodom však nie je až takým nezvyčajným javom. Štúdia pod vedením kozmetickej firmy Cosmetify zistila, že 64% žien vo veku od 18 do 31 rokov podstúpi kozmetické procedúry vrátane odstraňovania chĺpkov (65%), manikúru (57%), pedikúru (43%), aplikácia samoopaľovaciehu spreju (37%), či fénovanie, strihanie a styling vlasov (32%).

Na obrázku môžete vidieť Alexis Jadeovú z Kalifornie, ktorá uverejnila video z líčenia len niekoľko hodín pred očakávaným pôrodom.

Skutočný obraz pôrodu bol stigmatizovaný po stáročia a ženy pociťovali tlak na zahalenie neúhľadnej reality. Sociálne médiá to však zmenili. V súčasnosti je pre nich oveľa príjemnejšie pozrieť sa na svoje fotky z pôrodu bez toho, aby sa museli cítiť nešťastne z toho, ako vyzerali.

V spomínanej štúdii sa respondentiek pýtali, prečo sa tak veľmi obávajú o svoj vzhľad po pôrode. Medzi hlavnými dôvodmi bola túžba vyzerať dobre na fotografiách (31%), vyzerať reprezentatívne pre návštevníkov (26%) či nevyzerať ubolene, vyčerpane a unavene (22%).

Ďalšia štúdia ukázala, že žena použije make-up v priemere už po dvoch až troch hodinách po pôrode.

Lee Ann Jarrellová kládla dôraz na svoj vzhľad natoľko, že odmietla rodiť, kým nebude mať hotový make-up.

Pre niektoré ženy je make-up rituál pred pôrodom cestou ako odviesť pozornosť od bolesti počas pôrodu, zatiaľ čo iné to robia len preto, aby mohli svoje fotky čo najskôr uverejniť na Instagram.

Vizážistka z New Yorku Alaha Karimiová sa stala populárnou vďaka trom fotografiám, na ktorých sa líčila pred pôrodom, aby už dieťatko mohla privítať s dokonalým vzhľadom. V tom čase sa písal rok 2016.

V rozhovore povedala, že make-up sa stal mimoriadne potrebným rozptýlením od bolesti počas kontrakcií. „Prišla som do nemocnice ráno o 7:30 a kontrakcie trvali dlhých 10 hodín,“ povedala. „Okolo 8:30 alebo 9:00 som dostala epidurálnu anestéziu a keď začala pomaly vyprchávať, musela som niečo robiť, aby som nemyslela na bolesti.“

Alaha je známa svojimi tajomstvami svadobného make-upu a žartovala, že ak jej make-up dokáže vydržať celú svadbu so slzami, potom môže vydržať aj celý pôrod.

Ženy by sa mali vždy poradiť so svojimi lekármi, pokiaľ ide o bezpečnosť všetkých týchto prípravkov. „Zoznam prísad sa vždy uvádza od najväčšieho až po to najmenšie množstvo. Pamätajte, že prvé tri zložky budú tie najaktívnejšie. Okrem toho, čím kratší je tento zoznam ingrediencií, tým je menšia pravdepodobnosť vzniku akejkoľvek reakcie,“ prezradila vizážistka Mary Irwinová.

Americká bloggerka Briana Lynchová sa zo všetkých síl snažila naniesť make-up na svoju tvár, no obmedzoval ju prístroj na meranie krvného tlaku.

„Počas tehotenstva sa koža obnovuje rýchlejšie, preto je bežné, že sa vám môže šúpať,“ hovorí doktorka Shilpi Agarwalová.

Mimochodom, nie všetky ženy sú schopné urobiť si takýto make-up, ktorý by im vydržal celý pôrod. Sú prípady, kedy si na pomoc zavolajú niekoho zo svojich blízkych.

„Zavolali mi o 2 v noci a povedali, že má svoje prvé kontrakcie,“ spomína si Teegan Woodfordová, ktorá okamžite prišla na pomoc svojej švagrinej.

Niektoré ženy sa na svoj pôrod pripravujú vopred, napríklad ako táto budúca mamička zo Severného Írska, ktorá už prišla do nemocnice v plnej paráde.

Ľudia oceňujú úsilie budúcich mamičiek rôznymi spôsobmi. Niektorí boli ich vzhľadom a krásnymi fotografiami priam unesení, iní sa domnievajú, že všetky tie stolčeky naplnené kozmetikou sú zbytočne prehnané.

Aký je váš názor?

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Tehotné ženy si tesne pred pôrodom nechali urobiť make-up, len aby na fotkách vyzerali dobre”