Jesenné jablkové chipsy, ktorým žiadny maškrtník neodolá!

Jeseň je tu, úroda je pozbieraná a vy nestíhate spracovávať? Chcete vedieť ako využiť efektne, zdravo a chutne domáce jabĺčka? Prinášame Vám recept na domáce jablkové chipsy na ktorých si pochutí celá rodina. Naviac rozvoňajú celý Váš dom!

Zdroj: http://simmerandboil.cookinglight.com/

Potrebujete:

  1. 3 jablká (podľa počtu jabĺk prispôsobte aj množstvo korenia)
  2. zmes korenia:

1.verzia

2 PL mletej škorice

1 PL mletého zázvoru

1 ½ PL mletého muškátového orieška

1 ½ PL mletého klinčeka

2.verzia

2 1/2 PL mletého zázvoru

2 PL mletej škorice

1 PL mletého kardamónu

1 PL mletého nového korenia

1PL mletého klinčeka

1/2 PL mletého muškátového orieška

  • cukor (voliteľný)

Krok 1: Rúru predhrejte na 100° C a na plech rozprestrite papier na pečenie. Jablká umyte, odkôstkujte a  pokrájajte na rovnomerné kolieska, ktoré poukladáte na plech.

Krok 2: Vyberte si jednu z ponúkaných verzií na zmes korenia. Všetky korenia jednej verzia zmiešajte a vytvoreným práškom jablká posypte.  Ak ich poprášite z väčšej výšky, dosiahnete rovnomernejší efekt.

Krok 3: Chipsy pečte hodinu a pol. Následne vyberte plech z rúry, kolieska opatrne pootáčajte a opätovne posypte pripraveným práškom. Vráťte ich späť do rúry a pečte ďalšiu hodinu. Po uplynutí tejto doby chipsy skontrolujte a ak sú upečené podľa Vašich predstáv, rúru vypnite a plech s jablkovými chipsami v nej nechajte vychladnúť. Týmto dosiahnete skvelú chrumkavosť. Ak ich chcete naopak jemné a vláčne, čas pečenia skráťte a vyberte ich von skôr. Jablkové chipsy skladujte pri izbovej teplote vo vzduchotesnej nádobe, do ktorej môžete nasypať aj zvyšný prášok.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Jeseň je tu, úroda je pozbieraná a vy nestíhate spracovávať? Chcete vedieť ako využiť efektne, zdravo..." />