Jednoduchý recept na skvelý čokoládový koláčik po ktorom budete mať nebíčko v ústach

Sme radi, že sa vám naša stránka páči a posielate nám aj rôzne maily. Dnešný nás ale veľmi potešil. Bol v ňom totiž skvelý recept na ľahký zákusok. Poslala nám ho naša verná čitateľka Janka.Tá si pre vás pripravila lowcarb recept = nízkosacharidový recept vhodný pre športovcov/ ľudí, ktorí vylúčili zo svojho jedálnička sacharidy/ fitness maškrtenie.

Janka nám ešte v správe dodala, že je veľmi chutný, čo jej podľa fotiek veríme. Škoda, že sme nemohli ochutnať. Máte aj vy podobný recept? pošlite nám ho na náš mail. :)

Ingrediencie

300g tmavej čokolády (najlepšie 75% a viac),
175g masla,
2 polievkové lyžice vanilkového extraktu,
6 vajec,
6 polievkových lyžíc smotany na šľahanie,
4 polievkové lyžice stévie alebo iného sladidla (napr. javorový alebo agávový sirup)

Postup:

Maslo a čokoládu spolu roztopíme v hrnci nad vodným kúpeľom a pridáme vanilkový extrakt. V druhej miske šľaháme vajíčka, smotanu a stéviu okolo 3 – 4 minúty. Za neustáleho miešania pomaly vlejeme hmotu z druhej misky do čokoládovej masy a poriadne ich premiešame.

Následne vylejeme do okrúhlej formy vystlanej papierom (stačí papier na dno formy). Pečieme na 180 stupňoch približne 50 minút. Z upečeného cesta si môžme vykrojiť menšie tortičky alebo nechať vcelku. Na ozdobenie môžme použiť zvyšok vyšľahanej smotany, jahody alebo iné sezónne ovocie.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Sme radi, že sa vám naša stránka páči a posielate nám aj rôzne maily. Dnešný nás..." />