Príbeh: Úprimná spoveď muža, ktorý sa priznáva ku všetkým chybám v živote. Podobáš sa mu?

Tento článok vás donúti prehodnotiť svoje životné postoje a ciele.

Život prejde rýchlejšie ako si myslíte, dnes sa tešíte na ihriskách s kamarátmi a zajtra spisujete dedičstvo. My ľudia si mnohokrát neuvedomujeme, že náš život upadá do letargie a stagnujeme. Je pre nás skutočne jednoduchšie získať pocit uspokojenia v rovnakom zamestnaní celý život? Alebo ostať vo vzťahu, ktorý nás nenapĺňa a berie nám viac energie ako dáva? Máte občas pocit, že by ste chceli byť úplne iným človekom, mať iné zamestnanie, ktoré ste si ako dieťa vysnívali alebo žiť s partnerom, s ktorým sa tešíte z každej maličkosti? Je len veľmi málo ľudí, ktorí sú spokojní so svojim životom a žijú presne podľa vlastných predstáv. Ak ste takým človekom aj vy, tak ste víťaz. Tento článok pre Vás bude iba varovaním aby ste ostali tam kde ste, tým kým ste a s tým s kým ste. Pre ostatných mám smutnú správu, toto ste VY!, či sa vám to páči alebo nie.. Poznáte stránku www.fml.com? Táto webová stránka(fml – f*ck my life, aký výstižný názov) obsahuje situácie zo života, ktoré ste pekne povedané pos*ali.

house_americanbeauty

Obsah stránky tvoria rôzne životné situácie so zlým koncom. Ak máte pocit, že ste sa v nejakom článku našli, negratulujeme! Koncom roka 2014 vyšiel článok 46 ročného muža, ktorý uverejnil svoj príbeh s názvom „Ako som totálne pos*al svoj život. Príbeh zožal veľkú odozvu zo strán čitateľov a reakcie na seba nenechali dlho čakať. Empatia ešte stále nie je ľudstvu cudzia aj napriek pokročilej digitálnej dobe! Ľudia začali okamžite posielať inšpiratívne myšlienky a svoje návrhy.

Môj totálne zničený život.

Ahoj, volám sa John. Tento web som si chvíľu obzeral až som sa nakoniec rozhodol pridať niečo zo svojho života. Veľmi ma to ťaží a potrebujem to zo seba dostať. Som 46 ročný starý muž ktorý pracuje ako bankár a prežil som úplne inak život ako som plánoval. Moje sny , moja túžba za cieľom , všetko je preč. Za 26 rokov som si prácou 6 dni v týždni vybral bezpečnejšiu cestu a preto toto všetko zmenilo to , kto som teraz..

Dnes je deň keď mi moja žena povedala že ma podvádza. Trvalo to 10 rokov. A môj syn ma neberie ako otca ale ako nikoho. Nemám mu čo vyčítať. Ja som si to uvedomil že bol som zlým synom. Na pohreb svojho otca som jednoducho neprišiel. Mal som sny ako napísať svoju vlastnú knihu a precestovať celý svet a pomáhať chudobným. Taký bol môj cieľ ktorý som si ako mladý človek dal. Avšak všetko sa rozpadlo.

Poďme úplne od začiatku. Opíšem vám aký som bol keď som mal 20. Zdá sa to ako včera, keď som si  bol istý ako zmením svet. Ľudia ma mali radi a ja som mal rad ľudí. Mal som inovatívne zmýšľanie , kreativitu , spontánnosť , dokázal som riskovať a s ľuďmi som výborne vychádzal.

Mal som dva sny. Prvý bol napísať utopistickú knihu. ( ideálne usporiadanie spoločnosti)

Môj druhý sen bol že svet zmením. Chcel som takto poukázať perspektívu byť “zlý” a “zvrátený” a povedať ľudom že dnes vôbec neuvažujú nad tým čo robia zle. Mal som 70 strán napísaných keď som mal 20. Dnes mam 46 a strán mám stále napísaných 70 strán. Keď som mal 20 rokov tak som navštívil Nový Zéland a aj Filipíny. Mal som v pláne prejsť celú Áziu a potom Európu a potom Ameriku (pochádzam z Austrálie). K dnešnému dňu som bol iba na Novom Zélande a vo Filipínach. Teraz sa dostanem k tomu kde sa to všetko ničilo. Toto je moja najväčšia chyba ktorú ľutujem. Mal som dvadsať rokov a bol som jedináčik, potreboval som stabilitu. Potreboval som stabilnú prácu aby ma zabezpečila a diktovala mi môj celý život.

Čo som si to myslel? Ako môžem žiť keď môj život bola moja práca? Keď som prišiel domov mohol som sa ísť najesť pripraviť sa do práce na budúci deň aby som šiel spať o 10-tej a vstal o 6 ráno. A nemôžem si spomenúť na to kedy som sa so ženou miloval. Včera sa mi moja žena priznala že ma podvádzala 10 rokov. 10 rokov! Viete čo na tom neviem pochopiť ? Čo som robil preboha tých 10 rokov mimo práce ? Neviem si na nič spomenúť.Nebol som vzorným manželom nebol som sám sebou! Povedala mi že som sa zmenil a že už nie som to kým som bol. Kto som ? Čo sa mi stalo? Ja som ani o rozvod nepožiadal nekričal a ani neplakal. Cítil som prázdno. Teraz cítim že je mi to ľúto keď to píšem ale nie pre moju ženu že ma podvádzala ale kvôli sebe preto že si uvedomujem že vnútri zomieram.


Čo sa mi udialo kde je ten energický človek čo riskoval čo mal rád zábavu a bol “hladný” po tom aby zmenil svet? Spomínam si že som chodil s najpopulárnejším dievčaťom v škole ale odmietol som ju kvôli terajšej manželke. Ach, bol som veľmi obľúbený medzi dievčatami na strednej škole a taktiež aj na vysokej. Ja som však ostal verný. Vyhľadával som štúdium. Pamätáte si ako som vám spomínal svoje plány o napísani knihy ? Toto všetko som mal ako plán v prvom ročníku na vysokej. Pracoval som na polovičný úväzok a minul som všetko čo som zarobil. Teraz by som si ušetril každý cent. Dávno si nepamätám čas keď som urobil niečo bláznivé a zábavné alebo čokoľvek pre seba. Čo teraz vlastne chcem?

Môj otec umrel pred desiatimi rokmi. Pamätám si ako mi mama stále v telefóne oznamovala že je čím ďalej tým viac chorý. Pamätám si že som riešil viac svoje povýšenie v práci ako jeho.Stále som odkladal svoju návštevu a dúfal som že to vydrží. Zomrel a ja som dostal povýšenie. Nevidel som ho 15 rokov. Keď zomrel tak som si to nepripustil a radšej som si povedal že mi nezáleží že som ho nevidel. Ako ateista som si to zracionalizoval že proste umrel. Čo som si myslel? Všetko som si racionalizoval a veci som od seba odháňal. Výhovorky. Prokrastináciu. Toto všetko viedlo k ničomu. Myslel som si že najdôležitejšia vec je finančná stabilita.

 

Teraz viem že to nie je úplne tak. Premárnil som svoju energiu keď som ju mal. Moje túžby . Ľutujem že som dovolil svojej práci aby môj život ovládla. Ľutujem že som bol mizerný manžel a stroj na peniaze. Ľutujem svoju nedokončený román a svoje neuskutočnené cesty okolo sveta. Nebol som pri svojom synovi po emocionálnej stránke. Bol som bezcitná peňaženka. Ak si toto čítaš a máš pred sebou celý život prestaň prosím prokrastinovať. Získaj späť svoje sny a začni ich žiť. Získaj svoju túžbu a vychutnaj si svoju energiu ktorú ovplývaš. Prestaň byť iba na internete kde tráviš svoj celý čas ( ak to tvoja túžba nepotrebuje nerob to ) Prosím ťa rob so svojím životom niečo užitočné. Si mladý človek usaď sa až keď budeš mať sny naplnené. Maj svojich priateľov pri sebe a svoju rodinu. Maj sám seba. Nepreflákaj svoj život a svoje ambície ako ja tie svoje. Nebuď ako ja. Ospravedlňujem sa za svoj dlhý príspevok potreboval som to dať von zo seba.

PS: Uvedomil som si že som nechal prokrastináciu a peniaze aby ma zastavili pri nasledovaní svojich neuskutočnených cieľov a ostal som starý unavený a mŕtvy.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Príbeh: Úprimná spoveď muža, ktorý sa priznáva ku všetkým chybám v živote. Podobáš sa mu?”