Táto slamka dokáže zachrániť milióny životov po celej zemi

LifeStraw® je prenosný filter na vodu, ktorý transformuje mikrobiologicky znečistenú vodu na bezpečnú a čistú pitnú vodu. Produkt nevyžaduje žiadne batérie alebo náhradné diely, a filtruje minimálne 1000 litrov vody po dobu jeho životnosti.

LifeStraw môže byť použitý pre pitie priamo z otvoreného vodného toku, rovnako ako z rybníka, jazera, alebo rieky a taktiež z fľaše alebo pohára. Vďaka svojej nízkej hmotnosti iba 56g a úzkemu telu sa ideálne hodí na pešiu turistiku, cestovanie, kempovanie a to najmä v oblastiach, kde môžu byť vodné zdroje kontaminované a obsahovať zvýšené množstvo baktérií a parazitov.

via:Exisport

Ľahký a prenosný, mikrobiologický filter na vodu pre osobné použitie.

LifeStraw® využíva pokročilú technológiu mikrofiltračnej membrány, ktorá odstráni až 99.9999% baktérií (napr.Escherichia coli, Vibrio cholerae, Salmonella typhi) a 99,9% z cýst prvokov (napr. Cryptosporidium parvum, Giardia lamblia), ktoré sa bežne vyskytujú vo vode a spôsobujú rôzne ochorenia. LifeStraw®, tak výrazne znižuje riziko nákazy a prepuknutia chorôb ako napr. týfus, úplavica alebo hnačka.

Použitie a skladovanie

Každý kto použil na pitie slamku, tak ľahko vie použiť produkty LifeStraw® na pitie vody. Jednoducho pijete cez filter LifeStraw®, a po použití prefúknete filter vzduchom aby sa vyplavili nečistoty. Pri prvom použití alebo kedykoľvek je filter úplne suchý, ponorte oba konce do čistej vody (náustok zložte a ponechajte bokom, pretože musí zostať suchý) a podržte pod hladinou po dobu 20 sekúnd, aby mohla voda pretiecť celým filtrom. Potom 5 rýchlymi dúškami nasajte vodu. Pri návrate z výletu či z cesty pred uskladnením produktu LifeStraw® prepláchnite filter pod tečúcou vodou na oboch koncoch a nechajte vyschnúť.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Táto slamka dokáže zachrániť milióny životov po celej zemi”