Toto sú potraviny vyrobené v Číne ktorým sa musíte vyhnúť a nekupovať ich

Nehovoríme to radi, ale v Čine začali vyrábať ryžu z plastu. Táto situácia nepochybne postúpila do extrémnej roviny. Nie je pochybnosť o tom, že aj malé množstvo plastu má škodlivé účinky na hormóny a tráviaceho systému. Umelá hmota obsahuje chemickú zlúčeninu, ktorá napodobňuje BPA, estrogén a jeho požitie zvyšuje hladinu toho hormónu do extrémne vysokej úrovni.

Aby bolo jasné, jeho požitie vedie k rakovine prsníka a to je iba jeden prípad z mnohých, ktoré varujú pred účinkami konzumácia potravín vyrobených v Číne.
Neustále vyrábať lacné a falošné potraviny a ich inovačné technológie môžu ohroziť naše zdravie pomocou hračiek, pomocou technológie potravín a tak ďalej. Ďalším faktom je, že by sme mali zabrániť potravinám z Číny najmä keď ovzdušie v Pekingu je tak znečistené, že spôsobuje rovnaké poškodenie pľúc ako 40 cigariet denne. Čina je jedným z najviac znečistených oblastí na planéte, pretože 70 percent riek sú znečistené. Čína je najväčším výrobcom pesticídov, takže potraviny z tejto krajiny sú plné pesticídov. Jedna sa o 10 najčastejšie používaných potravín, ktoré boli vyrobené v Číne.

Čínsky jablkový džús
Viac ako polovica jabĺk v Spojených štátoch sú čínske. A čo viac, nemajú právne predpisy o reakcii na chémiu  a pesticídy v potravinách.

Čínsky cesnak
V čínskom cesnaku bolo zistené, že veľké množstvo až 31 percent cesnaku v Amerike pochádza z Číny.
Čínsky cesnak sa postrieka škodlivými chemickými látkami, ktoré zanechávajú zlú pachuť.

Kurča
Americké ministerstvo poľnohospodárstva
v roku 2013 schválilo predaj kuracieho mäsa z Činy a v Spojených štátoch, hoci sa odborníci obávajú o kvalitu toho mäsa, ktoré pochádza z krajiny s vysokými prípadmi vtáčej chrípky a chorôb prenášaných potravou.

Treska
Tento druh ryby je spravovaná v Číne a polovica z americkej tresky pochádza z Číny. Vyrába sa a udržiava vo veľmi nezdravých podmienkach, žijúc vo vlastnom odpade.

Ryba Tilapia
Je to jedna z bežných rýb chovaných v Číne a 80 percent z tilapia v Amerike sa dováža z Číny a je veľmi škodlivá a plná toxínov a chemikálií. Táto ryba je udržiavaná v malom bazéne odpadových vôd a kŕmi sa so všetkými druhmi nebezpečných odpadov a látok. Ďalším dôležitým faktom je, čo by ste mali zvážiť je, že v Číne nedovoľujú svojím deťom konzumovať morské živočíchy z fariem.

Zelený hrášok
Falošný zelený hrášok bol objavený v Číne v roku 2005. Je vyrobený zo sójových bôbov, zeleného farbivá a siričitanu sodného. Čo sa látka bežne používa ako konzervačný prostriedok alebo bieliaci prostriedok.

Farbivo by malo byť zakázané, ktoré zabraňuje prirodzené vstrebávanie vápnika v tele a môže viesť k rakovine.

Spracovanie húb

Americká inšpekcia našla veľké množstvo húb z Číny. 34 percent z nich bolo pokazených. Navyše niektorí čínski výrobcovia ho označujú za ekologických, len preto aby zvýšili svoje zisky.

Priemyselná soľ
Po dobu 13 rokov sa priemyselná soľ predávala ako kuchynská soľ a to zapríčinilo mnoho fyzických a duševných problémov, porúch reprodukčného systému rovnako ako hypothyroid.

Čierne korenie ako blato
Verte tomu alebo nie, žiadne predpisy o bezpečnosti potravín v Číne neexistujú. Výsledkom sú rôzne nebezpečné procesy výroby potravín. Tak sa zistilo, že čínsky predajca predával blato ako čierne korenie a múku s bielym korením! Šialené!

Plastová ryža
Bohužiaľ toto nie je mýtus, plastová ryža sa skutočne vyrába v Číne. Ľudia veria, že je vyrobená zo zemiakov a falošnej syntetickej živice.

zdroj:healthyfoodhouse.com

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Toto sú potraviny vyrobené v Číne ktorým sa musíte vyhnúť a nekupovať ich”