Príbeh na zamyslenie: Mladá nevesta nenávidela svoju svokru a chcela ju otráviť. Koniec vás milo prekvapí

Jedna mladá dievčina sa vydala a začala žiť v manželovej dome. Každý deň teraz musela počúvať výčitky svojej svokry. Po nejakom čase už to jednoducho nedokázala znášať. Rozhodla sa svokry zbaviť. Navštívila obchodníka s bylinkami. Povedala mu:

Už jednoducho nedokážem ďalej žiť so svojou svokrou. Deň za dňom ma privádza k šialenstvu. Nemohli by ste mi pomôcť? Dobre vám zaplatím.

– Čo by som pre teba mohol urobiť ?, pýtal sa bylinkár.
– Predajte mi jed. Otrávim ju a trápenia bude koniec, odpovedala mladá žena.

Obchodník s bylinami dlho premýšľal. Nakoniec povedal:
– Dobre, pomôžem ti. Ale musíš vedieť dve veci. Po prvé, nemôžeš svoju svokru zniesť zo sveta naraz, pretože potom by si ľudia ľahko domysleli, čo sa stalo. Dám ti také bylinky, ktoré ju budú otravovať postupne, nikoho ani nenapadne, že by to bola otrava. Po druhé, aby si od seba naozaj odvrátila akékoľvek podozrenie, budeš musieť skrotiť svoj hnev, naučiť sa dávať jej najavo úctu a lásku, počúvať ju a byť trpezlivá. Tak ťa určite nikto nebude podozrievať, až svokra zomrie.

Mladá žena súhlasila so všetkým, vzala si bylinky a každý deň je začala pridávať svokre do jedla. Okrem toho sa tiež snažila ovládať sa, načúvať tomu, čo jej svokra hovorí a dávať najavo úctu. Keď si svokra všimla, ako sa zmenil vzťah mladej nevesty k nej, zamilovala si ju z celého srdca. Všetkým rozprávala, že jej nevesta je tá najlepšia, o takejto si ostatní môžu len nechať zdať. Počas polroka sa tie dve tak zblížili, ako by to bola matka s vlastnou dcérou.

Jedného krásneho dňa potom prišla mladá žena za bylinkárov a zaprisahala ho:
-Preboha Vás prosím, zachráňte moju svokru, dajte mi niečo proti tomu jedu, čo som jej dávala! Nechcem ju zabiť, nechcem, aby zomrela. Je to tá najlepšia svokra, mám ju rada! Bylinkár sa usmial a odpovedal:

– Upokoj sa, nedal som ti žiadny jed. To, čo som ti dal, bolo obyčajné korenie. Jed bol len v tvojej hlave a zbavila si sa ho sama.

Tak je to aj s väčšinou našich problémov. Sú jedom otravujúcim náš život. Je to však jed, ktorý je ukrytý len v našom vedomí. Zamyslite sa nad tým, ak je každý váš problém skutočne tak závažný.

zdroj:pronaladu.cz / www.huffingtonpost.com

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Príbeh na zamyslenie: Mladá nevesta nenávidela svoju svokru a chcela ju otráviť. Koniec vás milo prekvapí”