Svojej sestre daroval krv, aby jej zachránil život. Počas transfúzie sa spýtal lekára na otázku, na ktorú do smrti nezabudne

Jedného dňa zavesil Doktor Jim Clark svoj príbeh o silnej súrodeneckej láske, ktorá prekoná naozaj všetky nešťastia.

Malá Liz bola v kritickom stave lebo trpela vzácnou chorobou. Potrebovala urýchlene transfúziu krvi, aby prežila. Darovanie krvi bola jediná šanca ako prežiť. Lenže mala vzácnu krv nulku a jediný kto by jej mohol poskytnúť túto krv bolo jej dvojča a malý chlapec mal rovnakú chorobu ako jeho sestra. Bratova krv bola tá najlepšia možnosť.

Keď sa Doktor Jim opýtal chlapca, či s tým súhlasí, tak malý chlapec najprv nevedel čo urobiť ale keď sa dozvedel, že iná cesta není, tak súhlasil. Preto sa ešte pred transfúziou rozlúčil s rodičmi. Doktorovi nenapadlo nič keď sa to stalo až keď
začala transfúzia. Malý chlapec sa vážne pozrel na doktora a opýtal sa ho „Tak, kedy zomriem?“

brother-1252735_960_720

Chlapec si totiž myslel, že keď jeho sestra dostane jeho krv , tak on zomrie. No napriek tomu, že si to myslel sestru chcel zachrániť. Doktor mu nakoniec všetko vysvetlil a obaja budú zdraví. Ich súrodenecká láska je naozaj neskutočne silná.

Výsledok vyhľadávania obrázkov

zdroj: inspiremore.com / foto:Sandra Bianco foto: pixabay.com

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Svojej sestre daroval krv, aby jej zachránil život. Počas transfúzie sa spýtal lekára na otázku, na ktorú do smrti nezabudne”