93 % ľudí, robí tieto chyby počas sprchovania a vôbec netušia, čo im hrozí

Sprchovanie je vec, ktorá patrí do našej každodennej rutiny. Hovoríte si teda – čo je na tom možno urobiť zle? Budete sa diviť – existuje veľa vecí a návykov, ktoré pri sprchovaní zanedbávame alebo dokonca úplne zabúdame.
1. Príliš dlhá sprcha
Vieme, že počas zimy sú dlhé horúce sprchy obzvlášť príjemné, ich trvanie by však nemalo presiahnuť 10 minút. Vaša pokožka sa pri dlhom sprchovaní extrémne vysušuje a to si rozhodne neželáte!

2. To páli!
Pozor by ste si mali dávať nielen na dĺžku sprchy, ale aj na jej teplotu. Čím viac horúcu vodu na seba pustíte, tým viac svoju pokožku vysušíte.
3. Umývanie vlasov každý deň
Umývať si vlasy každý deň je hlúposť. Vlasom to rozhodne neprospieva a navyše – vlasy si na túto frekvenciu umývania rýchlo zvyknú a na konci každého dňa budú v takom stave, že budú umývanie vyžadovať. Skúste intervaly medzi umývaním postupne navyšovať – vlasy si zvyknú.

4. Tie nohy sú tiež vaše!
Možno v kútiku duše dúfate, že prúd vody vaše nohy dostatočne umyje, prípadne, že to mydlo na ne nejako „samo“ dotečie. Máte smolu – ak si nechcete zamaskovať na nepeknú pleseň, budete sa musieť ohnúť a nohy si pekne umyť.
5. Drhnúť, drhnúť, drhnúť
Drhnete si zúrivo pokožku v domnení, že jedine tak zo seba zmyjete všetky nečistoty? Chyba! Vaša pokožka sa tým vysušuje a navyše vám môže naskočiť pekný ekzém. Namiesto toho si počas týždňa doprajte peeling.

6. „Tá je ešte ostrá“
Že už si ani nepamätáte, kedy ste si vymenili jednorazové holiaci strojček za nový alebo si vo svojom strojčeku vymenili žiletku? Šup s tým do smetí! Staré žiletky sú plné baktérií a vy určite nechcete tráviť dni svrbením vyrážky.

girl-717939_960_720

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “93 % ľudí, robí tieto chyby počas sprchovania a vôbec netušia, čo im hrozí”