Keď vám zavolá neznáme číslo a povie túto vetu, musíte hovor zrušiť. Ide o podvod a môžete sa dostať do problémov

Nové sofistikované a automatizované telefónne podvody sú žiaľ súčasťou našich životov. Fungujú takto: nahrajú si váš hlas a potom ho použijú proti vám. Po zneužití od vás môžu vymáhať peniaze za ich služby. Pozrite si, čo je to najlepšie, čo by ste mali urobiť, ak zdvihnete takýto hovor.

Samotný telefonát začína nevinne. ,,Pre mňa to bol ženský hlas príjemne hovoriaci o akejsi službe. Neprišlo mi nijak mimoriadné, že v jej monológu nebola žiadna medzera pre moju reakciu. Preto som nemala čas povedať: “Prepáčte, nie vďaka.” Keď som sa konečne odhodlala pokúsiť sa slušne ukončiť hovor, v okamihu som si uvedomila, že je to hovor od robota tzv. automatický nahrávaný rozhovor. Potom sa ma opýtala: ,,Počujete ma?” Okamžite som zavesila, čo bol našťastie správny ťah.

Keby som povedala: ,,Áno,” subjekt na druhom konci by zaznamenal, že odpoveď bola kladná a upravili by ju tak, aby znela akoby som prijala ich ponuku.

Better Business Bureau uvádza, že za posledných niekoľko dní, viac ako polovica podvodov v tejto oblasti bola presne rovnaká a súvisela s touto otázkou. V mnohých prípadoch ,,Počujete ma?” príde hneď na začiatku hovoru (opäť predtým, než si ľudia môžu uvedomiť, že to nie je vlastne ľudská bytosť ). Odporúčame nereagovať a okamžite ukončiť takýto telefonát.

,,Najlepší spôsob ako sa chrániť je, že nebudete prijímať hovory z neznámych telefónnych číslel.”

Nezabudnite tento článok zdieľať, aby na tento podvod nikto z vašich priateľov a rodiny nenaletel. Ďakujeme.

zdroj: dailydot.com

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Keď vám zavolá neznáme číslo a povie túto vetu, musíte hovor zrušiť. Ide o podvod a môžete sa dostať do problémov”