Ako vybrať v obchode ten najlepší melón? Tento trik od farmára ocení každý!

Vyberanie toho správneho melónu je niekedy možno oriešok. A niekedy sa trafíte tak zle, že melón radšej vyhodíte. Dnes sa ale naučíte, ako vybrať ten najlepší kúsok, pretože pre vás máme cenné rady a znaky zrelého plodu od uznávaného farmára, podľa ktorých ho už spoľahlivo spoznáte.

1. Veľkosť plodu

U nás v SR vo väčšine prípadov znamená, že pokiaľ je melón extrémne veľký, bolo pri jeho pestovaní použitých veľa hnojiva. Takže tu veľkosť nehrá rolu, keď chcete to najlepšie.

2. Váha

Nech je veľkosť melóna akákoľvek, mal by byť dostatočne ťažký. Len podľa toho budeme vedieť, že v ruke držíme sladký a zdravý plod.

3. Čiary

Čím viac sú jeho „čiary zrelosti“ žltej, tým je väčšia pravdepodobnosť, že je plod krásne sladký.

4. Vôňa

Ak necítite zo šupky melónu žiadnu vôňu, znamená to, že nebol vypestovaný prirodzeným spôsobom. Šupka by mala voňať sviežo.

5. Zvuk

Na záver je tu jeden veľmi dôležitý aspekt. Pokiaľ pri poklepaní počujete dutý zvuk, máte toho pravého! Ďalšou možnosťou je uchopenie oboma rukami a ľahké stlačení. Ak počujete mierne praskanie, je to víťaz.

A aby tých informácií nebolo málo, tak nižšie nájdete video. Pozrite sa na najefektívnejšie a najjednoduchšie porciovanie melónu, ktoré môže byť.

Ak vás tento článok zaujal, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! 🙂

Chod hore