Pri upratovaní v dome, žena narazila na toto. To jednoducho nezniesla…

 

Ak máte radi svoju rodinu, tak starostlivosť o ňu vám prináša radosť. Ale, čo ak sú všetky vaše úsilia márne a vaše ratolesti si to ani nevšimnú? Vtedy môže prasknúť trpezlivosť a chcete dať príučku svojim blízkym.

Hrdinka nášho príbehu sa postavila k tomuto problému veľmi netradičným spôsobom. Aby jej manžel a deti začali rešpektovať jej prácu, napísala list, v ktorom vyjadrila všetku svoju zlosť. Aby vykúpili svoju vinu, deti uverejnili tento list na sieti, aby naučili ostatných rešpektovať prácu svojich matiek a žien.

„Drahá rodina! Nedotknem sa špinavého riadu a nebudem sa starať o chod domácnosti do tých čias, kým nezačneme pracovať ako tím.

lemonde.co.i

Moja práca v dome tak dôležitá, ako tá vaša, takže to musím rešpektovať. Myslíte si, že upratovanie a umývanie je moja povinnosť a vy ani neviete koľko času mi to zabralo. Od tohto dňa ja už nebudem zbierať po celom dome špinavé prádlo, odnášať hrnčeky a taniere do kuchyne a do nekonečna hľadať diaľkové ovládanie na televízor. Moja trpezlivosť sa vyčerpala!

Poslednou kvapkou mojej trpezlivosti vo veľmi hlbokej čaši bol tento víkend. Všetci ste sa smiali, keď náš pes prišiel s kožou od manga a začal sa s ňou hrať. Pes bol veľmi zábavný a dosť dlho ste sa na tom smiali.

Ale potom ste všetci odišli do svojich izieb aj so psom. Pri tom ste prekročili hromadu vlny zmiešanej s kožou a mysleli ste pri tom: však mama to uprace.

Prečo nikoho z vás nenapadlo upratať túto hrôzu?

Robím za vás všetko: platím účty, upratujem v dome, starám sa o zvieratá, pomáham vám s riešením akýchkoľvek problémov. A čo som dostala od vás na oplátku? Chumáč chlpov na zemi, o ktorý nikto nezavadí.

Ale všetko má svoje medze!

Každý z vás sa stal úspešným človekom. Môj muž má vynikajúcu kariéru a deti sú tiež úspešné. Som veľmi hrdá na vás, verte mi! Mojou hlavnou chybou bolo, že som sa strácala v starostlivosti o vás a sama som sa stala nenápadnou. Nie ochrankyňa krbu a krásna žena, ale jednoducho upratovačka.

Je pravda, sama som si na vine. Veľmi mi na vás záleží a vždy vás ľutujem. Ale niečo podobné som očakávala aj ja od vás.

Pochopte, veď sme rodina. Nie sme len banda cudzincov. Sme rodina a mali by sme sa navzájom podporovať a pomáhať si. Preto očakávam podporu od vás.

Neopúšťam úplne svoje doterajšie povinnosti. Ale budem ich robiť len vtedy, keď sa mi bude chcieť. Nebude pre vás ťažké objednať si pizzu, však? A keď budem mať inšpiráciu, budem vás rozmaznávať dobrotami.

Tiež mám svoj život.

Vaša milujúca matka a manželka.“

Napíšte nám, čo si myslíte o tomto liste. Je to volanie o pomoc, alebo skutočne statočný a efektívny krok pri riešení tohto problému?

zdroj:lemonde.co.il

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Pri upratovaní v dome, žena narazila na toto. To jednoducho nezniesla…”