86-ročná starenka žila v starom dome na samom konci dediny. Jedného dňa dostala zvláštny list…

Určite každý z vás si vo svojich snoch predstavoval, aké by to bolo, keby ste vyhrali milión eur. Niekto by si vybudoval prácu snov, iní by dali výpoveď a vyrazili do sveta. Málokto by však urobil to, čo skromná srbská dôchodkyňa Marija Zlatič.

Tento príbeh sa začal v roku 1956. Vtedy mladá a krásna Marija so svojím manželom išli skúsiť šťastie z rodnej Juhoslávie do vzdialenej Austrálie. Všetko bolo v poriadku a pár dokonca dostal aj austrálske občianstvo. No po roku a pol neskôr bola Maria nútená vrátiť sa naspäť do rodnej krajiny.

Jej matka vážne ochorela a tak sa o ňu začala nezištne starať. Jej manžel ju zo začiatku podporoval, písali si listy a pomáhal im aj finančne. Čas však postupne plynul a manželia, ktorí sa nachádzali na dvoch rôznych kontinentoch, sa od seba začali čoraz viac vzdiaľovať.

O pár rokov prišla na to, že už má druhú a rozhodla sa, že už nemá dôvod vracať sa naspäť do Austrálie. Keď jej matka zomrela, začala žiť sama v dome, ktorý ostal po jej rodičoch a svoju dedinu neopustila už viac ako pol storočia.

Z času na čas sa k nej dostali reči, že jej manžel sa stal podnikateľom a neskôr aj milionárom. Ona však o klebetách nechcela nič počuť a o svojho manžela nejavila žiaden záujem.

Počas toho čo zostarla, neuvažovala o tom, že by sa mala presťahovať a preto na okraji dediny nebývala s nikým iným len so svojimi psami. Žila z dôchodku 100 dolárov, ktoré dostáva ako občianka Austrálie. S domácimi prácami jej pomáhajú súcitní susedia.

Neskôr sa ukázalo, že jej manžel bol skutočným milionárom a aj v posledný deň svojho života si spomenul na svoju prvú lásku. Keď zomrel, bývalej žene odkázal značný podiel zo svojho majetku. Susedia jej pomáhali so všetkými právnymi problémami, no nikto by nečakal, že starenka od manžela dostane celkovo 1 milión dolárov!

Prepísal na ňu peniaze, cenné papiere aj nehnuteľnosť, uvedenú na obrázku. 86-ročná žena sa osudového daru vzdala a všetko venovala svojim susedom a známym. „Na zimu budem mať dostatok vody, chleba a palivového dreva, “ povedala dôchodkyňa novinárom.

Maria tvrdí, že mnoho času jej už neostáva a na druhom svete jej peniaze nijako nepomôžu. Jediné čo ju potešilo bol fakt, že jej manžel na ňu nezabudol aj po toľkých rokoch!

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “86-ročná starenka žila v starom dome na samom konci dediny. Jedného dňa dostala zvláštny list…”