Otec apeluje na iných rodičov potom, čo cudzie deti hádzali kamene do jeho postihnutého syna

Kruté správanie by malo byť u dieťaťa eliminované už v zárodku. Deti sa k nemu často uchyľujú, pretože ešte nedokážu pochopiť, že niekto je iný. Často tiež napodobňujú dospelých, ktorí si to neuvedomujú. Učiť deti empatii je veľmi dôležité. Tragicky sa o tom presvedčil otec istého chlapčeka …

Dan Bezzant z Idaho, je hrdým otcom 6 detí. Bohužiaľ, celá jeho rodina sa nedávno presvedčila o tom, ako dokážu byť deti kruté. Jeho najmladší syn, Jackson (7 rokov) trpí mandibulárnou deformáciou tváre (Treacher Collinsov syndróm), ktorý sa prejavuje nižšou dolnou čeľusťou, zdeformovanými očami a ušami.

Jeho spolužiaci jeho synovi vynadali do netvorov, Sereď a tiež do neho hádzali kamene. Šikana mala na psychiku chlapca desivý vplyv. Hovoril o samovražde. Jeho otec sa preto na Facebooku rozhodol apelovať na všetkých rodičov.

14. septembra mal status muža viac ako 50 000 zdieľanie. Dan začal svoj status týmito slovami:

„Som v koncoch. Cítim, ako keby mi niekto vytrhol srdce z hrude … „Píše o tom, čo sa stalo jeho synovi, o šikanovaní v škole a jeho samovražedných myšlienkach. Otec napísal, že ho nemrzí len správanie detí, ale aj to, že oveľa horší sú … ich rodičia.

„Obetujte 5 minút svojho času, aby ste svojim deťom vysvetlili, čo to znamená, keď je niekto postihnutý. Sú rovnakí ako vy. Nemôžete sa im vysmievať len preto, že sú  „odlišní“. Porozprávajte sa s deťmi o empatii. Prosím … nedovoľte, aby postihnuté deti zažívali to, čo môj syn. “

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Otec apeluje na iných rodičov potom, čo cudzie deti hádzali kamene do jeho postihnutého syna”