Táto starenka ju poprosila či by jej nevyčistila nechty. Ale to, čo urobila sestrička, zasiahlo celý internet!

Moderná spoločnosť je dnes len cynická a bez škrupúľ, podobajúca sa na divoký les, v ktorom väčšina ľudí jednoducho len musí prežiť. Všetko toto na pozadí zvyšujúceho sa toku informácií a zrýchľujúceho sa rozvoja spotrebiteľov. Ale nie všetko je stratené a niečo ľudské sa v nás aj teraz ešte nájde.

To dokazuje aj príspevok jednej so zdravotných sestier, ktorá pracuje v domove dôchodcov. Dievča sa volá Brendaline Mae Porter a jej náplňou práce je starať sa o starších, no ona im nielen pomáha, ale im aj spríjemňuje ich posledné dni ako si zaslúžia. Možno aj preto sa jej príspevok stal virálnym a dostal okolo milión lajkov.

“Dnes som čistila nechty jednej z našich nových obyvateliek a zachcelo sa jej priesvitného laku. Povedala som jej, že to je nudné: môžem vám ich namaľovať nejakou veselšou farbou? Na čo mi ona povedala: “Moje ruky nie sú pekné, nechcem, aby si ich niekto všímal.”

“Vtedy som jej opatrne povedala: “Však vaše ruky hovoria o celom vašom živote. Poznali lásku aj radosť, a určite prežili veľa ťažkostí. Koľkokrát nežne hladkali vašich drahých a koľko dobrého urobili.” Potom sme sa spoločne zhodli na tom, že najviac sa jej hodí ružový,”

Aké úžasné, že ľudia nachádzajú krásu aj tam, kde sa zdá že jej už dávno niet. A aké je krásne, že v celej našej nekonečnej hŕbe “dôležitých” záležitostí sa nájde niekto, kto je schopný nás na moment zastaviť a pomôcť nám spomenúť si, že sme ľudia a nie stroje, ktoré do nekonečna robia to isté.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Táto starenka ju poprosila či by jej nevyčistila nechty. Ale to, čo urobila sestrička, zasiahlo celý internet!”