„Naše manželstvo sa rozpadlo, ale my sme neprestali byť rodinou pre nášho syna“ Toto robte po rozvode

 

Známa ruská moderátorka Anfisa Chekhova sa len nedávno rozviedla so svojím manželom. O ich vzťahu sa toho veľa nahovorilo, no aj napriek všetkým nepríjemnostiam s tým spojeným, sa im podarilo ostať v priateľskom vzťahu.

Rozhodli sme sa s vami podeliť o rady tejto múdrej ženy, o tom, ako prežiť rozvod a pokúsiť sa zostať v dobrom vzťahu s bývalým manželom.

„Náš vzťah sa rozpadol. My však neprestávame byť rodinou pre nášho syna. Najdôležitejšou vecou je, aby to nijako nepocítil a nemyslel si, že ho už neľúbime. Nejde o to, či sme rozvedení alebo nie, pretože sú ľudia, ktorí svoje deti nemilujú aj keď sú spolu,“ napísala na svojom Instagrame. Pre blaho svojho syna sa bývalý pár snaží udržiavať medzi sebou korektný vzťah.

развод Анфисы Чеховой

Jej slová sú úplnou pravdou. Mnohí sa snažia udržať rodinu pokope len kvôli deťom, no to je celkom bezvýznamné. Je to hrozné, ak musí dieťa vyrastať v rodine, kde rodičia na seba hádžu špinu, nadávky a hádky medzi nimi sú na dennom poriadku. Ak sa mama a otec vzájomne rešpektujú a dávajú svojmu dieťaťu dostatočnú pozornosť, bude šťastné aj v prípade, že sú rozvedení.

Ďalej píše: „V prípade, že vám manželstvo nevyjde, neznamená to, že stroskotalo.“ Nemali by ste posudzovať vzťah až na jeho konci. Rozvod neznamená, že ľudia boli po celý ten čas strávení v manželstve nešťastní. Neľutujte toto obdobie, pretože ľudia rastú, učia sa a získavajú neoceniteľné skúsenosti.

как пережить развод

„Prežila som 7 šťastných rokov! No som šťastná aj teraz, po rozvode!“ Rozvod neznamená koniec života. Je to skôr začiatok novej životnej etapy a nemali by ste ju vítať smútkom, ľútosťou a plačom.

Táto žena si zachovala svoju dôstojnosť a dokonca našla silu poďakovať bývalému manželovi za všetky roky spoločného života. „Som veľmi vďačná môjmu bývalému manželovi! Prešli sme spolu dlhú cestu a veľa sme sa od seba naučili. Ukázal mi, ako by mal vyzerať dobrý otec. Je to láskavý a ušľachtilý človek. Hoci sme sa rozviedli, to nenarušuje našu vzájomnú úctu a dobrý vzťah.

развод знаменитостей

Je mnoho ľudí, ktorí by sa mali od Ansify učiť. Nerozpráva o detailoch osobného života a nezaujímajú ju názory či obvinenia neznámych ľudí. Často sa stáva, že rozvod sa môže premeniť na peklo nielen pre samotný pár, ale aj ich potomkov a ostatných rodinných príslušníkov.

„Rozvod nie je tragédia! Tragédiou je to, čo robia partneri jeden druhému a ich deťom. Keď sú hnaní len nenávisťou, odporom a pomstou.“ S jej názorom nemôžeme nesúhlasiť a koniec koncov, je dôležité si aj v takýchto časoch zachovať hrdosť a sebaúctu. Nemali by ste dovoliť vašim emóciám pokaziť všetko dobré, čo bolo za uplynulých niekoľko rokov vo vašom spoločnom manželstve.

Žijeme v dobe, kedy slovo rozvod počujeme každý deň. Je potrebné si uvedomiť, že zbytočne predlžovanie vzťahu s vážnymi problémami nie je dobré ani pre vás, ani pre vášho partnera a už vôbec nie pre vašich potomkov. Nakoniec môžete zistiť, že to bolo vaše najlepšie životné rozhodnutie a s bývalým partnerom k sebe nájdete cestu, aby vaše deti  neboli o nič ukrátené. Ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré. Týmto heslom sa treba riadiť celý život!

zdroj:takprosto.cc

Chod hore