Táto žena má podľa väčšiny mužov najkrajšiu postavu. Nemá však miery modelky. Páči sa vám?

Od detstva sa vnímame a učíme sa ako sa správať, čo a kde hovoriť, ako vyzerať…Vzhľad sa stal najdôležitejšou črtou každej ženy a niet sa čomu čudovať. Reklamy, módne časopisy, prehliadky, internet – všade sa prezentujú kritéria, podľa ktorých sa ženy radia do rôznych skupín. Chudé ženy sa vyhýbajú plnším a plnšie ženy sa vyhýbajú chudým. Vďaka tomu si vytvárajú komplexy a akési štandardy, ktoré určujú, aké ženy sú krásne a ktoré naopak vybočujú požadovanej norme.

модели размера плюс

Detstvo dievčat, ktoré mali o nejaké to kilo navyše, prebiehalo nie vždy príjemne a niekedy bolo plné trápenia a sĺz. Nakoniec sa stalo, že z nich vyrástli neisté ženy bez akéhokoľvek sebavedomia. Prečo? Pretože nespĺňajú všeobecne uznávané štandardy! Našťastie, doba sa už posunula tým správnym smerom a my môžeme cestovať, čítať knihy, pozerať sa na to, ako žijú ľudia na iných kontinentoch či už naživo alebo prostredníctvom internetu. Čoraz viac dievčat a mladých žien demonštruje, že krása nie je len o známych 90-60-90. Nedávno sme objavili modelku, ktorá do týchto rozmerov nezapadá, no aj napriek tomu sa stáva čoraz viac úspešnejšou.

 

Stefania Ferrario je krásna mladá žena, ktorej fotografie na sociálnej sieti Instagram obdivuje viac ako pol milióna ľudí. Takto dokazuje, že aj kilá navyše vedia byť atraktívne a sexy…

модели больших размеров

модели больших размеров

Stefania má 24 rokov a žije v Austrálii. Pracuje v modelingovej brandži a také modelky, akou je aj ona, nazývajú modelky väčších rozmerov (plus-size). Vytvorenú kategorizáciu neznáša a nesúhlasí s ňou. Tvrdí, že všetko je len o vkuse každého z nás.

стефания феррарио

стефания феррарио

„Som modelka. Bohužiaľ nazvú vás plus-size modelkou aj vtedy, ak len o niečo viac prekračujete priemerne miery. Myslím si, že takáto norma dokáže negatívne ovplyvniť akékoľvek pokusy dievčat stať sa modelkou,“ hovorí Stefania. Je ťažké s tým nesúhlasiť. Koniec koncov, jej postava je nádherná, čo poviete?

стефания феррарио

стефания феррарио

Najčastejšie sa podieľa na natáčaní reklám značiek spodnej bielizne. Takto jej krivky vyzerajú omnoho lepšie a lákavejšie. Sama dokazuje, že najhlavnejšie je to, aby sa žena mala rada. Až vtedy, keď prijmete svoje telo so všetkým, čo sa na ňom nachádza, budete môcť uspieť v akejkoľvek oblasti života a prinútite aj ostatných, aby vás vnímali ako atraktvnu a zdravo sebavedomú ženu.

стефания феррарио

стефания феррарио

Svoj život si dokumentuje prostredníctvom fotografií, ktoré uverejňuje na spomínanej sieti a verí, že aj takýto druh prezentovania ukáže ľuďom, že plnšie krivky na žene nemusia byť neatraktívne a odpudzujúce. Taktiež chce dosiahnuť to, aby sa u ľudí vytvoril tolerantnejší postoj k rôznym typom postáv.

Obhajuje názor, že ženy väčších rozmerov, než sú bežné modelky z módnych časopisov, by nemali patriť do kategórie plus size.

Určite sa zhodneme na tom že má pravdu. Len my sami okolo seba staviame zábrany, kvôli ktorým sa nedokážeme posúvať ďalej a stojíme tak na jednom mieste – kontrolujeme sa, dávame si pozor čo konzumujeme a podobne. Dôležité však je pochopiť fakt, že každá z nás je jedinečná a nikde na svete neexistuje niekto, kto sa správa a vyzerá presne tak isto.

Často sa však stne, že pri snahe zapadnúť do „štandardov krásy“ strácame svoj šarm, charizmu a osobnosť. Bez akýchkoľvek okolkov si teda vezmite príklad od Sefanii a ukážte tomuto svetu, že žena je krásna s každým typom postavy.

Napíšte nám v komentároch váš názor na predpísané šablóny ženske krásy a zdieľajte tento článok aj s vašimi priateľmi. Prečítali ste si článok? Podporte Lajkom prácu autora a zdieľajte ho ďalej.

foto:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Táto žena má podľa väčšiny mužov najkrajšiu postavu. Nemá však miery modelky. Páči sa vám?”