Vynikajúce parížske rožteky s čokoládou! Pochutí si celá rodinka a hotové sú za chvíľu

K Vianociam neodmysliteľne patria cukrovinky, ktoré sa často pečú niekoľko dní aj týždňov dopredu a potom sa po týchto dobrotách vždy len zapráši. Existuje nespočetné množstvo druhov koláčov, ale tento je jeden z tých najlepších.

Tieto vynikajúce krémové čokoládové rožky si môžete vychutnať nielen na Vianoce u stromčeka, ale môžete ich pripraviť na akúkoľvek oslavu. S týmto receptom zaručene ohromíte všetkých prítomných!

potrebujeme:

4 bielky
30 dkg preosiateho práškového cukru
15 dkg mletých orechov
3 dkg hladkej múky
papier na pečenie
krém:

4 vajcia
20 dkg kryštálového cukru
1 vanilkový cukor
250 g masla 82%
2 polievkové lyžice kakaa
čokoláda na varenie
postup:

Vyšľaháme spolu bielky a cukor do peny a dáme do vodného kúpeľa. Šľaháme do zhustnutia. Akonáhle pena začne hustnúť, pridáme orechy a múku. Dobre premiešame a odstránime z tepla. Je dôležité dlho zmes šľahať (cca 20 minút vo vodnom kúpeli), inak by sa rožteky roztiekli. Môžete vyskúšať konzistenciu natiahnutím na lyžičku a keď pevne drží a nesteká, môžete odstaviť z tepla. Pri chladnutí hmota hustne, preto ju necháme 10-15 minút odpočívať.

Pomocou ozdobného vrecúška vytvoríme na papier na pečenie tyčinky, alebo tvar rohlíčka.

Sušíme v rúre pri 50 stupňoch do zlatista.

Vajcia vyšľaháme s cukrom a vanilkovým cukrom, pridáme kakao a šľaháme vo vodnom kúpeli až do zhustnutia zmesi. Necháme vychladnúť. Rozpustíme maslo a po lyžičkách pridáme krém. Nakoniec dobre vyšľaháme. Upečené a vysušené rohlíčky ozdobíme krémom a odložíme do chladničky stuhnúť. Nakoniec rožteky namočíme do rozpustenej čokolády a môžeme podávať.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Vynikajúce parížske rožteky s čokoládou! Pochutí si celá rodinka a hotové sú za chvíľu”