Nikdy by som si nepomyslela, že pomocou motúza a lepidla dokážem vytvoriť niečo tak krásne. Ide o…

Nie je to tak dávno, čo som navštívila svoju kamarátku Oľgu, ktorá sa už 10 rokov venuje rôznym druhom vyšívania. Teraz mi ukázala niečo, čo ma úplne chytilo za srdce!

Technika, s akou pracuje sa nazýva Jute Filigree. Vďaka nej môže vytvárať krásne vzorované predmety, ktoré vyzerajú elegantne a originálne kedykoľvek sa na nich pozriete.

Aj napriek tomu, že ide relatívne o novinku, človek, ktorý sa tomu chce venovať, nemusí mať žiadne drahé nástroje či materiály na výrobu.

Najhlavnejšou vecou, ktorú potrebujete je jutový špagát. Ak si to chcete skrášliť aj farebne, využite akrylové farby. Okrem toho, budete tiež potrebovať pinzetu, tenkú ihlicu na pletenie, priehľadné lepidlo (alebo obyčajné PVA), šidlo a nožnice.

Ak ste začiatočník, zídu sa vám vzory, ktoré môžu byť vyrobené ručne alebo si ich zakúpite v akomkoľvek obchode s tovarom na ručné vyšívanie.

Pripravili sme si pre vás 14 nápadov, ako skrášliť svoj domov originálnymi predmetmi vyrobenými touto zaujímavou metódou!

 1. Pred tým, ako začnete, mali by ste si rozmyslieť, aký vzor budete chcieť použiť – či už to bude niečo jednoduché alebo komplikovanejšie. Urobte si náčrt, ktorý si následne umiestnite na priehľadnú fóliu. поделки из ниток и клея 

  Po celom náčrte si naneste lepidlo a povrch pokryte špagátom. Mnoho ľudí to robí aj tak, že si lepidlo aplikuje rovno na špagát, ktorý pomocou pinzety tvarujú na náčrt.

  Po tom, ako vyplníte špagátom celý váš vzor, vložte to pod niečo ťažšie a počkajte 6 hodín, kým to zaschne. Pomocou noža opatrne oddeľte budúci produkt od fólie a pokryte ju lakom. 

  поделки из ниток и клея

   

  Výsledná práca sa môže skladať z niekoľkých častí, ktoré potom skombinujete do jednej. Okrem špagátu môžete použiť aj koráliky, kamienky alebo čokoľvek, čo sa dá upevniť pomocou lepidla.

 2. поделки из ниток для вязания
 3. Tento nápad nás úplne dostal! Základom lampy je fľaša vyrobená z modrého skla, zdobená akrylovými farbami a jemným špagátom.поделки из ниток и воздушных шаров
 4. поделки из ниток и клея своими руками
 5. Pozrite sa na tento netradičný spôsob, akým si vytvoríte stojan na servítky.поделки из ниток для детей
 6. поделки из ниток и картона
 7. Ďalší úžasný nápad na vytvorenie lampy – pri práci bola použitá prírodná a bielená juta. Ešte pár farebných kamienkov a je to!поделки из ниток и гвоздей
 8. поделки из ниток и проволоки
 9. Tip pre všetkých milovníkov čaju! Prečo si neozdobiť kuchyňu s niečim podobným?поделки из ниток
 10. поделки из ниток своими руками
 11. Ozdoba na vlasy pomocou špagátu? Ako vidíte, aj toto je možné!поделки из ниток новогодние
 12. поделки из ниток на новый год
 13. Skvelá ozdoba do vašej obývačky, čo poviete?поделки из ниток и шаров
 14. поделки из ниток и шаров

Veríme, že sme vás inšpirovali k novým tvorivým výkonom a budeme radi, ak sa s nami podelíte o vaše výsledky v komentároch!

Nezabudnite tento článok a návod na to, ako si vyzdobiť príbytok, zdieľať aj s vašimi priateľmi na Facebooku!

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Nikdy by som si nepomyslela, že pomocou motúza a lepidla dokážem vytvoriť niečo tak krásne. Ide o…”