Osemročné dievčatko bolo prítomné pri pôrode svojej sestry. Predtým ich matka trikrát potratila…

Jeden môj priateľ raz povedal: „Som pripravený sa priamo podieľať na výchove môjho dieťaťa, no pôrodu sa nezúčastním. Manželke so všetkým pomôžem, prinesiem jej do nemocnice pôrodnickú tašku a potom si prídem pre dieťa.“ Nakoniec to skončilo tak, že muž bol priamo pri pôrode a so šťastím v očiach prestrihoval pupočnú šnúru dieťatka…

Príbeh 8-ročnej dcéry Američanky Kelsey Davisovej je o niečo zaujímavejší – bola prítomná pri oboch pôrodoch jej mladších sestier. Všetko začalo, keď malá Brook mala 3 roky. Vtedy jej matka oznámila, že je po druhýkrát tehotná a že už čoskoro sa stane staršou sestrou.

Dokonca sa rozhodli, že sa pekné oblečú, zájdu do parku a urobia si pár fotiek, na ktorých Brook drží tabuľku s nápisom: „Čoskoro sa stanem staršou sestrou!“

Po niekoľkých týždňoch však Kelsey potratila. Keď sa o tom dozvedela aj Brook, dlho sa s tým nevedela zmieriť. Matka jej musela povedať, dieťatko bolo príliš drahocenné pre náš svet a Boh sa rozhodol, že si ho nechá u seba. Tieto slová pomohli dievčatku upokojiť sa…

Potom mala Kelsey ešte dva ďalšie potraty, svojej dcére však o nich nepovedala, aby ju znova nezranila.

V roku 2015 sa dozvedela, že je opäť tehotná. Čakala teda na ten správny okamih, kedy by už bolo zbytočné niečo skrývať a povedala jej to. Vysvetlila jej, ako detičky prichádzajú na svet, čo pri tom cíti mamička a podobne. Brook s ňou potom chcela ostať aj na pôrodnej sále a takmer sa jej to podarilo. V januári 2016 prišla na svet malá Ellie a Brook nebola vôbec ďaleko.

O 2 roky neskôr sa Kelsey dozvedela, že je opäť tehotná a znova sa im mala narodiť dcérka. Tentokrát sa Brook rozhodla, že zostane pri pôrode so svojou matkou. Personál s tým nemal žiaden problém a vznikla myšlienka, že by si Brook prestrihla pupočnú šnúru, či dokonca pomohla sestričke prísť na svet s vlastnými rukami.

 

36 hodín pomáhala svojej matke s pohybom, nosila jej vodu a tancovala podľa rytmu búšenia srdiečka jej budúcej sestričky. Keď už konečne prišiel čas pôrodu, ruky Brook a jej otca boli medzi prvými, ktoré sa dotkli a videli malú Summer.

V momente, keď už bolo po všetkom, Brook sa rozplakala. Po tom, čo sa jej mama opýtala, prečo plače, odpovedala, že maličká je nádherná a ona nedokáže v sebe držať slzy radosti.

Neskôr Brook prezradila, že sa jej táto skúsenosť privádzania dieťatka na svet páčila. Má pocit, že teraz ich vzťah s ostatnými sestrami bude len prekvitať. Je si istá, že v budúcnosti sa chce stať pôrodnou asistentkou…

Nie vždy dochádza k narodeniu dieťaťa v takej rodinnej a útulnej atmosfére. Čo si myslíte o tom, že rodičia dovolili, aby bola pri pôrode aj ich prvorodená dcéra? Podeľte sa s nami o vaše názory aj v komentároch na Facebooku!

zdroj:videoboom.cc