Tajomstvo dlhovekosti 102-ročnej ženy! Žiadne diéty, celé tajomstvo spočíva v…

Ľudia sa snažia neustále hľadať tajomstvo dlhovekosti. Kto nesníva o tom dožiť sa 100 rokov a zároveň sa tešiť z vitality a zdravia? Všetci by sme si to želali, no nie každému sa to môže splniť. Títo šťastlivci sa však naučili niekoľko pravidiel, ktoré im vedia zabezpečiť dlhý a šťastný život.

Dnes sme sa rozhodli s vami zdieľať tajomstvá dlhého a plnohodnotného života od obyvateľky amerického štátu New-Jersey Conchity Talucci.

 

Táto milá a čiperná babička v tomto roku oslávi 102. narodeniny. Cíti sa skvelo, jediné, čo ju trápi, je jej pamäť, ktorá už nie je to čo bývalo. Je veselá a určite nevyzerá na svoj vek. Toto sú jej tajomstvá dlhovekosti!

  1. Žiadne diéty Keď sa jej opýtali na jedlo, žena sa usmiala a odpovedala: „Milí moji, žiadne diéty! Jedzte všetko, čo vaše oči vidia. Jedzte všetko, na čo vaše ruky dosiahnú.“ Následne so serióznym hlasom dodala: „Len sa neprejedajte.“ Žena neodporúča ľuďom dodržiavať prísne diéty, tvrdí, že strava by mala byť vyvážená. Viac obilnín, zeleniny, rýb a menej vajec mäsa a mliečnych výrobkov. Na raňajky si pravidelne dá ovsené vločky a ovocie. 
  2. Každý deň vstaňte a pustite sa do prácePodľa Conchity, ak sa chcete pozerať na televíziu v pyžame, potom vás tento zvyk môže doviesť už čoskoro do hrobu. Ona sama sa ráno zobudí a oblečie. Stále je niečím zaneprázdnená: chodenie do kostola, upratovanie domu a podobne. Tvrdí, že človek by mal mať svoje záujmy. Žije dovtedy, kým niečo robí. 
  3. Viac pohybuPrechádzka na čerstvom vzduchu je jednou zo záruk dobrého zdravia. Mali by sme viac chodiť, uprednostniť schody pred výťahom, alebo sa ísť prejsť von s vaším domácim miláčikom – to všetko vás posilní. Váš vek by nemal byť žiadnou prekážkou. 15-minútová chôdza každý deň, a budete cítiť, ako naberáte životnú silu. 
  4. Krížovky Vo forme by ste mali udržiavať nielen vaše telo ale aj svoju myseľ. Aby ste tak učinili, musíte mu neustále dávať dávku nových informácii a cvičení. Jedným z najlepších spôsobov je podľa mnohých lekárov aj lúštenie krížoviek. Ak s tým začnete už v mladosti, aspoň jedenkrát týždenne, v starobe to určite oceníte. Žena lúšti tie svoje každý týždeň, a to aj napriek jej úctyhodnému veku. 
  5. Nikdy sa nezlostite Áno, život vie byť niekedy veľmi komplikovaný a mnohé udalosti ani nezávisia od vášho konania. Aj napriek všetkému, len vy sa rozhodujete o tom, ako budete na danú situáciu reagovať. Žena tvrdí: „Snažím sa vyhýbať nepríjemným ľuďom, miestam a veciam. Vždy som vďačná tomuto svetu za to, čo mám.“ 

Ako môžete vidieť nna dosiahnutie dlhovekosti nepotrebujete tak veľa: vyvážená strava, pozitívny postoj a niekoľko krížoviek. To sú tie dobré známe maličkosti, pravda?

Niekto povie, že ide o dobrú genetiku, dedičnosť, podnebie, ekológiu a mnoho ďalších faktorov. Hoci je to v určitej miere dôležité, no nie je to úplne tak. Podstatný je váš pohľad na svet a na to, o čo môžete tento svet obohatiť. Robte to, čo milujete a milujte to, čo robíte. Prajeme vám šťastne prežité a dlhé roky vášho života!

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Tajomstvo dlhovekosti 102-ročnej ženy! Žiadne diéty, celé tajomstvo spočíva v…”