Schyľuje sa k nevevere? Toto je 5 najčastejších dôvodov, prečo sú ľudia neverní

Sú prípady, keď sa nevere proste nevyhnete. To kvôli existencii takzvaných chronických sukničkárov a ich ženských náprotivkov, ktorí sa spravidla nikdy nezmenia. Ešte než ale prejdeme k ďalším príčinám sexuálnych „úskokov“, pripomeňme slová psychologičky Mgr. Ludmily Hankovej: na nevere sa často podieľajú obaja partneri. A tak je dobré si pred chrlením výčitiek najprv pozametať pred vlastným prahom.

 

A teraz už k jednotlivým príčinám nevery. Čo vedie partnera k tomu, aby prekročil prah cudzie spálne?

1. Má zlosť

Partner, ktorému sa dlhodobejšie nedostáva sexu kvôli zaneprázdnenosti svojho náprotivku a túži po ňom, zažíva frustráciu a niekedy aj zlosť. Cudzoložstvo je potom pre neho forma zisku kontroly nad situáciou – kompenzuje si tým odmietanie zo strany partnera. Podľa vzťahovej koučky Dee Holmes, s ktorou hovoril denník The Independent, sa ale tento pomer nemusí vôbec uskutočniť. Plynie často zo zlej komunikácie medzi partnermi.

2. Potrebuje uspokojiť svoje túžby

Milostný pomer „mimo svoju spálňu“ nastáva prekvapivo v momentoch, kedy sa sexuálne túžby oboch partnerov nezlučujú. Či už z hľadiska frekvencie milovania, alebo spôsobu, ako sa vyvíja a prebieha. Ten, čo sa dopustí nevery, sa potom často cíti zanedbávaný, čím sa vraciame k prvému bodu.

3. Naskytne sa mu príležitosť

Rozhodne nechceme hádzať všetky ženy a mužov do jedného vreca – nie všetci samozrejme podľahnú prvému záujemcovi o sex. Rovnako tak nie všetci túžia zraňovať city súčasného partnera. Niektorí jedinci si však radi svoj upadajúci sexuálny život okorenia. Aj keď zapustili kotvy inde …

Niekto tiež na vzťahy nazerá ako na hru, uviedla trénerka. Využívanie sexuálnych príležitostí tak môže byť odrazom prospechárskych sklonov jedinca.

Prečo sa ešte ľudia nechajú ľahko zlákať otvorenými vrátkami do cudzej spálne? Nuda a zvedavosť.

4. Má pochybnosti

Nie snáď priamo o svojom partnerovi, ako o sebe samom. V cudzej posteli môže hľadať pozitívne uistenie o svojej postave a v niektorých prípadoch aj o pokračujúcom zamestnaneckom pomere. Niektorí ľudia ale podľahnú , pretože sa chcú znova „cítiť mladí“. To bývajú vzťahy typu starší muž / mladá žena a naopak.

5. Monogamia nie je pre neho / ňu

Neponaučitelní sukničkár a ich ženské náprotivky – to sú typy ľudí spadajúcich do tejto kategórie. Vo vzťahu s jedným človekom jednoducho nevydrží. Motívy bývajú rôzne – bojí sa záväzkov, sú sexuálne závislí alebo jednoducho nevidí dôvod, prečo sa viazať k jednému človeku. Títo ľudia sa spravidla nikdy nezmenia. Nech budete robiť čokoľvek…

Zdroj: The Independent

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Schyľuje sa k nevevere? Toto je 5 najčastejších dôvodov, prečo sú ľudia neverní”