Žena kyprejších tvarov sa rozhodla skontrolovať reakciu okoloidúcich ľudí na svoje telo. Výsledok ju (ne)prekvapil

Aj vy sa radi fotografujete? Niektorí to robia deň čo deň, iní sporadicky. Tak či onak, niekedy nám pohľad na niektoré z týchto fotografií spôsobí na tvári úsmev, zhrozenie, smiech či smútok. Ľudia dokážu často nepredvídateľne reagovať na rôzne veci, ktoré sa občas podaria zachytiť očami fotografov.

Fotografka Haley Morris-Kafiero sa rozhodla spustiť sociálny projekt nazvaný „Čakanie na pozorovateľov.“ Niektoré reakcie okoloidúcich ju nielen že prekvapili, ale aj urazili…

Ako sa ukázalo, verejnosť reaguje na tučných ľudí, ktorí sa fotografujú na verejných priestranstvách väčšinou negatívne.

Pri tomto projekte si Haley spomenula na udalosť spred 8 rokov. Bola odfotografovaná v New Yorku na Time Square či iných známych miestach, potom si na fotografii všimla muža, ktorý na ňu pozeral s odporom.

Z času na čas sa mi ľudia vysmievajú kvôli mojej nadmernej hmotnosti, no nedokázala som si predstaviť, že sa na mňa môžu pozerať takým odsudzujúcim pohľadom,“ povedala fotografka.

Keď žena uverejnila fotografie aj na sociálne siete, naštartovala sa tým hromadná diskusia. Dobromyseľní ľudia jej dávali rady, ako sa zbaviť prebytočných kilogramov, odporúčali jej rôzne diéty a cviky.

Samozrejme, našli sa aj takí, ktorí poukazovali na Haley a tvrdili, že tlstoška by sa nemala zaoberať takými vecami, pretože už len pohľad na ňu je dosť znechucujúci.

Žena má v skutočnosti zdravotné problémy – zlé trávenie a hypotyreóza (znížená funkcia štítnej žľazy) jej bránia v tom, aby stratila prebytočné kilogramy.

Haley však nezaujímajú názory iných a nebude sa znervózňovať kvôli takýmto maličkostiam. Prečo by aj mala, keď sa aj napriek všetkému môže tešiť zo života?

Haley povedala, že tento spoločenský experiment uskutočnila na podporu rovnako obéznych ľudí ako je ona. „Verím, že to pomôže ľuďom s nadváhou cítiť sa viac sebavedomejšie,“ hovorí žena.

Týmto činom som nechcela nikoho uraziť. Nerozumiem však ľuďom, ktorí ma odsudzujú,“ dodáva Haley.

Na fotografiách je vidieť, ako sú ľudia zmätení z toho, čo sa deje.

Niekto sa na ňu pozerá s úžasom…

…a iní sa s humorom odvolávajú na jej túžbu odfotografovať sa s nimi.

Nájdu sa aj takí, ktorí zažívajú pocity šoku, odporu a možno aj akejsi ľútosti.

Odvahu a bezprostrednosť jej môžu mnohí len závidieť. Aj napriek tomu, že na ňu okoloidúci hádzali krivé pohľady, pokračovala v demonštrácii svojho tela na dokončenie experimentu.

Možno práve táto skúsenosť pomôže iným nájsť zabudnutú sebadôveru. Čo si o nápade fotografky myslíte vy? Má váš rešpekt alebo sa radíte k tým ľuďom, ktorí by ju radšej ani nechceli vidieť?

zdroj:videoboom.cc

Chod hore