Dermatológ s 20 ročnou praxou radí : na svoju pokožku nikdy nepoužívam týchto 6 produktov.

Nespokojnosť so stavom svojej pokožky je žiaľ čoraz bežnejším javom. Niekoho trápia hlboké vrásky, niekomu sa s pribúdajúcim vekom nedarí zbaviť akné, iní zas trpia nepríjemnými alergiami na slnko či chlad.

Samozrejme príčiny týchto nežiaducich prejavov sa môžu líšiť. Ale so všetkými kožnými problémami prichádzame za dermatológom, ktorý nám vie poskytnúť niekoľko odborných rád o tom, aby bola pokožka tváre v poriadku.

Ale zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čo robia dermatológovia aby si udržali svoju pleť vo forme? V tomto článku sa dozviete 6 vecí, ktoré dermatológovia so svojou pokožkou nerobia. Držte sa od týchto produktov čo najďalej!

Zdravá pokožka

1. Tonikum na tvár

Čistí, tonizuje, hydratuje – tonikum je dlho a pevne zakorenené v našej mysli a predstavuje základnú schému starostlivosti o pleť. Napriek tomu mnohí dermatológovia priznávajú, že ho vôbec nepoužívajú. Len málokto vie, že toniká sú vo väčšine prípadov úspešným marketingovým krokom kozmetických spoločností, vďaka čomu dosahujú zisk pri minimálnych nákladoch.  V akomkoľvek toniku je 95% vody a zvyšných 5% tvorí glycerín, rôzne doplnky ako vitamíny, kyseliny a konzervačné látky. A tiež alkohol, ktorý môže pomôcť mastnej koži, ale suchej a citlivej určite ublíži.

Obsahovo sa lacnejšie toniká od drahších takmer vôbec nelíšia. V tomto prípade naozaj priplácate za krásne balenie či značku.

„Existujú menej agresívne prostriedky, ktoré fungujú rovnako dobre! – hovorí Dr. Samer Jaber z Washington Square Dermatology. – Ja napríklad používam ružovú vodu na tieto účely a potom aplikujem niečo s obsahom vitamínu C a SPF. Ružová voda perfektne hydratuje pokožku, vitamín C ju rozžiari a opaľovací krém skvelo chráni. „

Okrem toho vynikajúcou alternatívou k akýmkoľvek tonikám je minerálna voda. Tú si môže dovoliť takmer každý. Takéto tonikum je vytvorené samotnou prírodou a prechádza dlhú cestu cez skaly, je obohatené prírodnými minerálnymi soľami a je krištáľovo čisté.

2. Ochranné prostriedky proti slnku vo forme spreja

Zdá sa to také pohodlné! Koniec koncov, takéto balenie sa môže stať pokladom pre tých, ktorí chcú chrániť svoju pleť pred slnkom, ale uprednostňujú minimálnu fyzickú aktivitu.

Treba mať však na pamäti, že rozprašovače nemôžu poskytnúť dostatočne silnú vrstvu na dosiahnutie SPF uvedeného na obale.

„Polovica z objemu ide do vzduchu a ďalšiu časť jednoducho inhalujete, čo tiež nie je najlepšie,“ hovorí Dr. Rachel Nazaryan z Dermatologickej skupiny Schweiger.

Odborník však súhlasí s tým, že to môže byť vhodný doplnok k základnému opaľovaciemu krému, obzvlášť keď potrebujete pokryť ťažko dostupné miesta a nemáte nikoho po ruke.

3. Krém na tvár v tube

Krém na tvár sa v zásade predáva v plechovkách. Napriek tomu je oveľa bezpečnejšie a efektívnejšie používať krém s dávkovačom v zapečatenom balení: po prvé, nedochádza ku kontaktu s prstami, čo vylučuje prístup a rozmnožovanie baktérií a po druhé, mnohé prírodné zložky krému si zachovajú svoje vlastnosti dlhšie.

4. Mydlo s arómou

„Obzvlášť opatrný som v hoteloch – hovorí skúsený dermatológ Samer Jaber – nikdy nepoužívajte mydlo, ktorý už je v kúpeľni, nemá totiž dobrý vplyv na stav pokožky, ak ho používate na umývanie. Najmä ak má mydlo silnú arómu, čo sa stáva takmer vždy. „

Výrobky s aromatickými vôňami môžu značne dráždiť pokožku. Pri výbere akýchkoľvek produktov  na starostlivosť o pokožku sa snažte riadiť princípom: čím menej zápachu, tým lepšie.

Výrobok by mal byť bez vône alebo len s jemnou vôňou, aby sa predišlo riziku podráždenia alebo alergie.

5. Olej na opaľovanie

Olej na opaľovanie nie je vôbec to, čo vaša pokožka potrebuje pre úplnú ochranu. A to všetko kvôli extrémne nízkemu obsahu ochranného faktora. Navyše olej veľmi upcháva póry.

Obzvlášť rýchlo sa to stáva na slnku, pretože pod vplyvom slnečného žiarenia kožné bunky produkujú viac tukov ktoré sa ukladajú v póroch.

6. Peeling

Drsné častice poškodzujú suchú a citlivú pokožku a upchávajú póry na mastnej a zmiešanej pleti.  A používať peeling na podráždenú pleť s vyrážkami je vo všeobecnosti zbytočné.

Dermatológovia sú proti, pretože „fyzické alebo mechanické brúsenie kože, ak nehovoríme o profesionálnom postupe, vám nedá nič dobré.“

Je oveľa lepšie použiť výrobky, ktoré poskytujú mierne chemické obrúsenie. Napríklad peeling s glykolovou alebo nejakou inou kyselinou, ktorá jemne odstráni mŕtve bunky a neškrabe ich z tváre.

Skúste vylúčiť týchto „pomocníkov“ na tvár a telo. Tento malý krok pomôže vašej pokožke zostať zdravšou a mladšou. Zdieľajte so svojimi priateľmi tieto skutočne užitočné informácie!

Zdroj :takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Dermatológ s 20 ročnou praxou radí : na svoju pokožku nikdy nepoužívam týchto 6 produktov.”