Na Facebooku si pridala cudzinca! O pár dní neskôr sa stalo niečo strašné…

V dnešnej dobe takmer všetci používajú rôzne sociálne siete. Ak nemáte Facebook, Twitter alebo Instagram, pravdepodobne žijete na Mesiaci!

Ale najpopulárnejšia sieť je bezpochyby Facebook, kde si nikdy nemôžete byť istí, kto si práve číta vaše príspevky.

Nie každý myslí na možné nebezpečenstvá, ktoré s tým súvisia a tak bezmyšlienkovo prijíma žiadosti od priateľov, ktorých vôbec nepozná.

Internetová stránka Viral Hatch na svojom portáli uverejnila príbeh, ktorý sa nedávno stal vírusovou senzáciou na mnohých sociálnych sieťach. Prečítajte si ho a zamyslite sa!

Nasledujúci príspevok napísal bývalý policajný úradník:

Nejaký chlap vám pošle žiadosť o priateľstvo. Nepoznáte ho, no na profile má sympatickú fotku a tak sa rozhodnete žiadosť prijať.

Dnes vaša dcéra išla prvýkrát do školy. Vyzerá tak roztomilo, že si ju jednoducho musíte odfotiť a fotografiou sa pochváliť aj na Facebooku, aby ju videli všetci vaši priatelia aj rodina.

Ste tak nadšení, že keď ju idete odprevadiť do školy, k fotografii pripíšete niečo ako: „Nemôžem uveriť, že už je taká veľká! Čas neskutočne letí! Som hrdá/ý na svoju dcérku!“

Medzitým si tajomný cudzinec, ktorého ste nedávno prijali ako priateľa na Facebooku, si fotku vašej dcéry v novej školskej uniforme uložil do svojho mobilného telefónu a rozpošle ju 60 mužom po celom svete s týmto popisom:

  • Dievča. Vek 6 rokov.
  • Hnedé vlasy. Hnedé oči.
  • 5000 eur

Nielen že ste dali fotku vašej dcéry priekupníkovi s deťmi, uverejnili ste aj meno a adresu školy ako na zlatom podnose. O 15:00 prídete pre ňu, no ona tam už nebude.

Nemáte ani poňatia, že vaše krásne dievčatko bolo predané do otroctva 43-ročného pedofila, zatiaľ čo vy ste sa práve vrátili domov zo školy. Ona je teraz na ceste do Južnej Afriky s vrecom na hlave, plače, kričí, bije sa od zúfalstva, pretože nejaký podivný ujo ju odviezol zo školy a nevie, kde sú jej rodičia, kam ju vezú a čo sa s ňou stane.

Prestaňte si pridávať neznámych ľudí na Facebook a ukazovať na ňom všetky detaily vášho života!

Neviete si ani len predstaviť, koľko ľudí na svete je ochotných ublížiť vášmu dieťaťu. Každý deň sú unesené tisícky detí; mnohé z nich sa predávajú na čiernom trhu a tajne ich vyvážajú do zahraničia.

Môžeme tomu dať nadobro koniec, no táto téma sa musí dostať do povedomia čo najširšej verejnosti, aby všetci rodičia vedeli o bezprostrednom nebezpečenstve.

Prosím vás:

Neschvaľujte žiadosť o priateľstvo od ľudí, ktorých nepoznáte.

Neuverejňujte si na profile fotografie vašich detí.

Neoznačujte miesta, ktoré spolu s deťmi navštevujete.

Povedzte o tomto nebezpečenstve čo najskôr všetkým rodičom!

zdroj:cnn.com / takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Na Facebooku si pridala cudzinca! O pár dní neskôr sa stalo niečo strašné…”