24-ročný umierajúci mladík na rakovinu vám dá radu do života. Jeho list na rozlúčku koluje po internete a zdieľajú ho milióny ľudí

Väčšina z nás žije svoj život režimom autopilot, teda skutočne nežije, iba existuje. Aj keď sme otvorení, vnútri sme úplne prázdni a stratení. Dovolíme mysliam byť počas noci hore a rozmýšľať o veciach, na ktorých ozaj nezáleží (účty, peniaze, čo si o nás myslia druhí…).

Prečo na sebe také niečo páchame? 

Samozrejme, nikto nepozná odpoveď na otázku, čo sa stane po smrti, To, ako vedieme svoj život a aké rozhodnutia robíme, definuje náš charakter a naše bytie. Naše skúsenosti a voľby nás formujú. Mnoho z nás strávi život naháňaním sa za peniazmi, mocou a inými „istotami“.

Odratávame hodiny, kým pôjdeme domov z práce.  A to robíme deň čo deň. Utekáme za všeličím, no raz vstaneme a uvedomíne si, že to celé bolo zbytočné. Možno vám teraz nezáleží na tom ako trávite svoje dni, avšak rada od 24 – ročného umierajúceho chlapca sa možno dotkne aj vás.

Zverejnil svoj príbeh na internete a ten sa sta odvtedy virálny. Veríme, že si niečo z neho vezmete k srdcu  a uvedomíte si, že máme iba málo času. Mali by sme ho preto využiť naplno. Milovať a žiť najviac ako sa len dá.

Prečítajte si jeho list a podeľte sa oň aj so svojimi blízkymi. 

ŽIVOTNÁ RADA OD 24 – ROČNÉHO UMIERAJÚCEHO MLADÍKA

“Mám iba 24 rokov, ale mám vybratú kravatu do truhly. Už o pár mesiacov. Na môj pohreb. Nehodí sa mi síce k obleku, ale je vhodná na danú príležitosť.

Rakovinu mi diagnostikovali príliš neskoro na to, aby mi dali nádej na dlhý život. Uvedomil som si, že najdôležitejšie na smrti je to, aby z tohto sveta odišiel človek lepší, než naň prišiel a niečo tu zanechal. Spôsob akým som žil, moja nemal zmysel, lebo som neurobil nič pôsobivé.

 

– Je hlúpe báť sa názoru iných. Strach oslabuje a paralyzuje. Ak mu to dovolíte, bude to len horšie a horšie. Počúvajte svoj vnútorný hlas a poslúchnite ho. Možno budete v očiach druhých šialencami, pre iných však legendami.

– Majte svoj život pod kontrolou. Prevezmite zaň zodpovednosť a za všetky veci, čo sa vám stanú. Obmedzte zlozvyky a snažte sa žiť lepší život. Nájdite si šport, ktorý vás bude baviť. A neprokrastinujte. Formujte svoj život podľa rozhodnutí, ktoré ste urobili, nie podľa tých, ktoré ste neurobili.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dying

– Oceňte ľudí okolo seba. Vaše vzťahy a priateľstvá budú vždy nekonečným zdrojom lásky a sily. Neberte ich ako samozrejmosť.

Je pre mňa náročné vyjadriť všetky svoje pocity o tom, aké dôležité je sa riadiť vyššie uvedeným. Verím, že budete počúvať aspoň toho, kto sprežíva niečo podobné ako ja a vie aký vzácny je čas.

Nie som sklamaný pretože viem, že posledný deň môjho života bude mať zmysel. Ľutujem však, že neuvidím toľko vecí, ktoré sa vyvinú . Dúfam, že vojna v Sýrií a na Ukrajine čoskoro skončí.

 

Zanechajte na tomto svete stopu. Majte zmysluplný život, bez ohľadu na to, čo si pod tým vykladáte. Choďte si za tým. Miesto, na ktorom žijeme je krásne ihrisko, kde je možné naozaj všetko.  Nie sme tu večne.  Náš život je krátka iskra na tejto planéte, ktorá má neuveriteľnú rýchlosť a smeruje do tmavého neznámeho vesmíru. Užite si život s vášňou. Urobte ho zaujímavý. Nech sa počíta!

ĎAKUJEM!”

Zdroj:chillin.sk

Chod hore