Na južnom Slovensku majiteľ úbohého psíka utýral na smrť! Priviazal ho o auto!

Majiteľ zabil psa, ťahal ho za autom.

V obci Bátorové Kosihy na južnom Slovensku krutý majiteľ utýral psa k smrti. Psík sa počas toho udusil a nemohli ho už zachrániť.

Muž psíka priviazal o auto a niekoľko sto metrov ho ťahal. Psík to nezvládol a udusil sa. Náhodný okoloidúci auto zastavil, vytiahol vodiča von a vylepil mu zaslúženú facku. Ved’ pes nie je vec, je to živý tvor. Aj ked’ sa najprv psík pokúsil sám zachrániť a bežať popri autu, postupne vodič zrýchľoval a psík už nestíhal a preto spadol.

,,Vo vzťahu ku konaniu 69-ročného muža ku zvieraťu došlo k porušeniu zákona o veterinárnej starostlivosti.” Takto rozhodla polícia, ktorá toto kruté správanie majiteľa psíka menom Dumbo vyšetrovala. Celé vyšetrovanie stále prebieha a podrobne to momentálne skúma Štátna veterinárna správa v Komárne. 

Veľmi podivuhodné je správanie “tyrana”, pretože po jednej facke, ktorú mu zatiaľ jediný svedok vylepil, skončil ževraj v nemocnici s polámanými rebrami.

Vo veci fyzického útoku na vodiča vozidla polícia presné okolnosti útoku, ako aj mechanizmus spôsobených zranení vyšetruje,“ dodala hovorkyňa, Renáta Čuháková.

Zveřejnil(a) Útulok Nitra dne 8. květen 2018

Zveřejnil(a) Útulok Nitra dne 8. květen 2018

Hlavný inšpektor Slobody zvierat, Jozef Chmel uviedol: „V tomto prípade ide o brutálny čin psychopata, ktorý sa nedá ničím ospravedlniť.“ V tomto prípade ide o trestný čin podľa § 378 Trestného zákona – Týranie zvierat.

Aj tento prípad hovorí o tom, že verejnosť nie je dostatočne edukovaná a nevie ako v takýchto situáciach správať a sami si svojím konaním spôsobia problémy, aj ked’ by nemuseli.

Polícia taktiež nekonala správne. Polícia nezaistila neodkladné a neopakovateľné dôkazy, napríklad telo psa, napriek zjavnému týraniu, ale nechala páchateľa si telo odniesť a urobiť s ním, čo chce. Ked’že došlo k trestnému činu na verejnosti, trestná sadzba je pri tom 1-5 rokov. Nikto doposiaľ nepodal trestné oznámenie a polícia túto vec uzavrela ako priestupok a majiteľ dostal pokutu.

Bátorové Kosihy, streda 2.5. 20:10: Páchateľ priviazal psovi okolo krku špagát, pripevnil ho o auto a ťahal ho vysokou…

Zveřejnil(a) Sloboda zvierat dne 9. květen 2018

V takejto situácií je potrebné zavolať štátnu políciu, urobiť fotky či video, aby bola situácia zdokumentovaná a mohlo sa začať vyšetrovanie. Takto budú inšpektori veterinárnej správy vedieť účinnejšie zasahovať proti tyranom a proti inému správaniu, ktoré je úplne proti zdravému rozumu.

zdroj:noizz.sk

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
V obci Bátorové Kosihy na južnom Slovensku krutý majiteľ utýral psa k smrti. Psík sa počas toho..." />