Muž si kúpil stodolu za smiešne peniaze. O rok neskôr sa z nej stalo luxusné sídlo

Premýšľali ste už niekedy o tom, ako by vyzerala stodola v hodnote viac ako milión dolárov? Rob Lond-Koulksa rozhodol tento nápad priviesť do reálnej podoby. Jeho výtvor je skôr považovaný za dielo čarodejníka, než dizajnéra.

V stodole bolo miesto pre 5 kúpeľní, 4 spálne, 3 obývacích izieb a 1 luxusnú kuchyňu. Podnikateľ zo Spojeného kráľovstva nezabudol ani na vykurovanú podlahu a domáce kino.

Rekonštrukcia sa nezaobišla ani bez balkóna. Budova je už na predaj a majiteľ hľadá človeka, ktorý by mu za život v stole dal 1,3 milióna dolárov.

Predtým bola stodola využívaná ako stajňa a miesto vhodné na uskladnenie obilia. Mimochodom, staviteľ projektu ušetril na rekonštrukcii, keďže nebol nútený klásť nové základy a začať s výstavbou múrov. V opačnom prípade by bolo bývanie tohto typu omnoho drahšie!

Jedným z mála mínusov kúpy objektu, okrem jej ceny, je odľahlosť od mestskej infraštruktúry. Avšak milovníci pokoja si určite prídu na svoje. Dom sa nachádza pár hodín jazdy od Londýna alebo Cambridgeu.

V blízkosti domu sa nachádza 7-hektárový pozemok, no nie je zahrnutý do ceny domu, je možná jeho samostatná kúpa. Je teda jasné, že ten, kto sa rozhodne kúpiť celý „komplex“, si bude musieť siahnuť hlboko do vrecka.

Vybudovanie domu s rozlohou 370 metrov štvorcových trvalo mužovi približne rok a 6 mesiacov. Prestavba sa tiež týkala stajne, ktorá sa nachádza pár metrov od hlavnej budovy.

Súhlasíte s pomerne vysokou cenou za budovu, kde predtým žili zvieratá? Vedeli by ste si predstaviť život na takomto mieste? Nezabudnite sa o vaše názory podeliť aj v našich komentároch na Facebooku!

zdroj:videoboom.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Muž si kúpil stodolu za smiešne peniaze. O rok neskôr sa z nej stalo luxusné sídlo”