Nemocnica si uctila pacienta pri jeho poslednej ceste na darovanie orgánov. Zachránil niekoľko ľudských životov

Išlo o 41-ročného otca troch malých detí, ktorý nečakane prišiel o svoj život. Jeho rodine ostali už len oči pre plač a nutnosť pokračovať v živote bez milovaného manžela a otca. Aj napriek obrovskému smútku boli svedkami silného momentu, o ktorý sa chceli podeliť s celým svetom.

Cletus Schnieders III v pokoji večeral spolu so svojou rodinou, keď sa z ničoho nič začal dusiť. Jeho manželka Carrie netušila, čo sa deje. „Bola som vo vedľajšej miestnosti, rozprávala som sa s manželom a začala som byť nahnevaná, keďže mi neodpovedal. Keď som prišla k nemu, uvedomila som si, že sa dusí. Potom skolaboval.“

Carrie okamžite zavolala 911, poskytla mu prvú pomoc, no po 2 dňoch v nemocnici mu zlyhal mozog. Clete sa tak zároveň stal vhodným darcom orgánov, čo ale znamenalo, že Carrie bola nútená urobiť vážne rozhodnutie, ktoré nakoniec umožnilo zachrániť 3 ľudské životy vďaka transplantácii orgánov (obličky a pečeň). Na ceste na operačnú sálu sa Carrie stala svedkom úžasného gesta: 150 zamestnancov nemocnice, sestričky, rodina a priatelia sa zoradili na chode vedľa seba a vytvorili miesto na uctenie si muža, ktorý tým zachráni množstvo životov.

Carrie uverejnila fotografiu na Facebooku, kde ju okamžite začali zdieľať stránky určené na darcovstvo orgánov. Snímka so sebou nesie obrovské posolstvo a príbeh muža sa dotýka všetkých ľudí, ktorých životy boli ovplyvnené darcovstvom orgánov. „Počas prvých dní som dostávala správy od ľudí z celého sveta, dokonca aj z Austrálie. Jeden muž za mnou prišiel až do Oregonu, len aby poďakoval mne a môjmu mužovi. Aj on mohol vďaka transplantácii pečene sledovať to, ako vyrastajú jeho vnúčatá.“

Správy a príbehy od ľudí, ktorým boli transplantované orgány sa počas prvých dní stali jedinou vecou, ktoré ma udržiavali pri živote,“ úprimne prezrádza Carrie.

Nikdy nezabudne na ten moment, keď jej manžel prechádzal nemocničnou chodbou. „Najskôr som zo seba nevedela vydať ani slovko. Keď som sa pozrela na všetkých tých ľudí, ktorí nás tam prišli podporiť, mala som pocit, akoby sa život na sekundu zastavil. Nechať ho odísť na koniec chodby bolo to najťažšie, čo som kedy urobila. Stále tu mám svoju rodinu a priateľov, ktorí mi hovoria, že byť súčasťou tohto okamihu bol pre nich srdcervúcim, no zároveň úžasným momentom života.“

Priateľ vytvoril rodine účet na stránke GoFundMe, aby im pomohol vyzbierať peniaze a zlepšiť ich finančnú situáciu. Nielen že zápasia so stratou otca a manžela, ale aj živiteľa rodiny. „Môj manžel nemal žiadne životné poistenie, preto nám pomôže akákoľvek suma,“ hovorí Carrie. Najmladšia dcéra Samantha, ktorá má 2 roky, trpí Downovym syndrómom, čo okrem mnohých výdavkov na fungovanie rodiny znamená aj peniaze určené na návštevu lekárov a jej liečbu.

Hoci rodina aj naďalej prežíva stratu manželka a otca, zažili aj jeden pozitívny okamih. 27.júna, v deň Cleteovho pohrebu, poslala Carrie list do LifeCenter – organizácia, ktorá pomáha uľahčiť darcovstvo orgánov, a požiadala ich o pomoc pri nájdení Johna Mocka. Išlo o muža, ktorý dostal Cleteovu pečeň. Ako sa neskôr ukázalo, Carrie nebola jediná, ktorá sa s ním chcela spojiť. Mock požiadal svoju dcéru, keďže on išiel 22.júna podstúpiť operáciu, aby našla Cleteovu rodinu. „Chcel som tejto rodine poďakovať za to, že mi zachránili život, bez nich by som bol mŕtvy. Taktiež im chcem prejaviť úprimnú sústrasť,“ povedal John.

A takto vyzeralo ich stretnutie

Po prvých dvoch minútach to vyzeralo, ako keby sme sa poznali už odjakživa,“ prezradil John. Stretnutie prebehlo tak dobre, že plánujú spolu stráviť viac času aj v októbri. Medzitým sú obaja v kontakte a každý týždeň si telefonujú.

Ako by ste reagovali v situácii tejto ženy? Ste za to, aby boli vaše orgány darované ľuďom, ktorým môžu zachrániť život?

 

https://www.scarymommy.com/honor-walk-photo-organ-donor/

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Nemocnica si uctila pacienta pri jeho poslednej ceste na darovanie orgánov. Zachránil niekoľko ľudských životov”