Nechcete sa zblázniť? 2x za týždeň sa vyberte von s vašimi kamarátkami

Máte rady zábavu s vašimi najlepšími priateľmi? Mali by ste to robiť častejšie! Budete nielen šťastnejšie, ale aj zdravšie!

Nasledujúca štúdia bola vykonaná skupinou vedcov z Oxfordskej univerzity. Predstavujeme vám všetky potrebné kroky, ktoré musí žena urobiť na to, aby dosiahla šťastie vo všetkých aspektoch svojho života!

Štúdia ukázala, že ženy by si mali so svojimi priateľkami vyraziť von najmenej dvakrát do týždňa.

Robin Dunbar, psychológ a vedúci tejto štúdie povedal, že celkové zdravie a blaho žien sa zlepšilo po tom, čo sa aspoň dvakrát týždenne stretávali s priateľmi.

Podľa štúdie obsahuje zoznam „najlepších aktivít pri oddychu s priateľmi“: pivo alebo víno, klebety, zaujímavé príbehy (o preferovaných témach). Takto spolu ženy komunikujú, pijú a zabávajú sa.

Táto relaxácia taktiež posilňuje imunitný systém, znižuje úzkosť a zlepšuje fyzický stav.

Väčšina žien sa so svojimi priateľkami vída nepravidelne, prípadne len zriedkavo.

Vedci tiež poznamenali, že len dve z piatich žien sa môžu stretnúť so svojimi priateľkami raz týždenne a ešte menej v prípade, že majú rodinu, o ktorú sa starajú.

Smiech je najlepší liek.

Štúdia ukázala, že smiech je veľmi dôležitý faktor. Najlepšie to funguje v malej spoločnosti – nie viac ako 4 osoby.

 

V opačnom prípade je menej pravdepodobné, že sa počas takejto komunikácie budú do nášho tela uvoľňovať endorfíny podporujúce šťastie a pohodu. Z tohto dôvodu sa odporúča stretávať sa v skupinke maximálne štyroch ľudí.

Existuje veda o priateľstve žien?

„Štúdie ukazujú, že ženy, by možno dokonca viac ako muži, mali udržiavať takéto spojenia,“ hovorí Dr. Alice Ruby Bashová.

Podľa slov doktory Bashovej je udržiavanie týchto spojení s pribúdajúcim vekom ešte dôležitejšie.

„Stali sme sa zaneprázdnení, máme veľké množstvo zodpovednosti. Okolo nás je príliš veľký tlak,“ hovorí.

Ženy vedú veľmi zaneprázdnený život a niekedy sa cítia vinné za to, že svoju rodinu nechali doma. V hĺbke duše vedia, že by to tak nemalo byť.

Stretnutie s blízkymi priateľmi vždy obnovuje našu ženskú silu. Len sa zamyslite.

Kedy naposledy ste sa stretli s vaším najlepším priateľom? Ako ste sa cítili na druhý deň?

 

Pravdou je, že ak sa budeme cítiť šťastnejšie, môžeme sa  stať lepšími matkami, lepšími manželkami a lepšími ľuďmi vo všeobecnosti.

Keď obohacujeme svoj život, zlepšujeme naše zdravie. S určitosťou tak môžeme prehlásiť, že stretávanie sa s našimi priateľmi je akousi nutnosťou a mali by sme z toho urobiť zvyk.

Súhlasíte?

 

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Nechcete sa zblázniť? 2x za týždeň sa vyberte von s vašimi kamarátkami”