Slováci sú nadšení z výzvy, ktorá pomáha svetu! Upratujú svoje okolie

Svetom internetu sa každoročne šíri množstvo výziev, ktoré slúžia prevažne na zábavu. Avšak výzva, ktorú vám predstavíme, je o niečom inom. Slúži na zlepšovanie sveta okolo nás.

Cieľom tejto výzvy je zverejnenie fotografií, ktoré zachytávajú veľmi záslužný čin. Ide o upratanie verejného priestranstva, parku, lesa, či záhrady, ktoré sú v dnešných dňoch doslova zamorené odpadmi. Priestor, ktorý sa rozhodenete upratať najprv odfotíte fotografiou PRED a po jeho upratovaní vytvoríte fotografiu PO. Fotografie premeny sa majú zverejniť pod hashtagom #trashtag.

Tento hashtag vytvorila spoločnosť UCO Gear už v roku 2015, no tento rok akoby obžil. Spoločnosť zverejnila príspevok s takouto fotografou a ľudí to začalo baviť viac ako kedykoľvek predtým. Tu je výzva pre všetkých znudených tínedžerov. Odfoťte sa na mieste, ktoré je znečistené odpadkami, potom urobte záber, že ste pre to niečo urobili a zverejnite to.” Tieto slová adresoval jeden zo zapojených pre ostatných ľudí.

Here is a new #challenge for all you bored teens. Take a photo of an area that needs some cleaning or maintenance, then take a photo after you have done something about it, and post it.

Gepostet von Byron Román am Dienstag, 5. März 2019

Ľudia po celom svete teraz zverejňujú fotografie toho, ako čistia prírodu od odpadkov. Do výzvy sa zapojili aj Slováci ako napríklad Žilinčanka, ktorá k svojmu príspevku napísala: “Nazbierali sme 19 vriec smetí a plný fúrik súčiastok z auta. Zaregistrovali sme, že sa pridávajú mnohí. Naša Zem si to predsa zaslúži.”

Do výzvy sa zapojili ľudia z celého Slovenska.

Obyvatelia Topolčian túto výzvu vzali masovo. Zapojila sa do nej celá skupina ľudí.

“Na brigáde nás bolo 49 a vyzbierali sme neskutočných 198 vriec odpadkov a približne kontajner iného odpadu, ktorý sa do vriec nezmestil.”

View this post on Instagram

Ahojte! Sme radi, že naša skupina sa pomaly, ale isto rozrastá. Na dnešnej brigáde nás bolo 49 a vyzbierali sme neskutočných 198 vriec odpadkov a približne kontajner iného odpadu, ktorý sa do vriec nezmestil (stoličky, pneumatiky, odpadové koše, pletivá atď…). Dĺžka našej trasy bola približne 9km. Odpad je všade, tak s tým poďme niečo spraviť!! Treba si uvedomiť, že len my sami to nedokážeme. Nespoliehaj sa na ostatných, že to urobia za teba, pridaj sa k nám a staň sa tiež súčasťou skupiny SomECO. Poďakovať by sme sa chceli všetkým ,ktorý sa zúčastnili a prispeli tak rukou k dielu, tiež poľovníkom PZ Bebrava za ich aktívnu účasť na našej brigáde. Nasledne by sme sa chceli poďakovať: spoločnosti Hyza, ktorá zabezpečila vrecia, rukavice a občerstvenie. Obci Tovarníky za vrecia a rukavice. Obci Nemčice, Tovarníky a mestu Topoľčany, ktorý zabezpečia odvoz odpadu. Ďakujeme.🙏🏻 Zdieľajte, komentujte, lajkute, aby sa o nás a našej aktivite dozvedelo čo najviac ľudí 😌. #trashtag #eco #backtonature #ecofriendly #someco #zlaskykslovensku @patrikpaulinyi @andreazahurancova

A post shared by Som ECO (@_som_eco_) on

Miriam Manzat sa do výzvy zapojila taktiež.

zdroj:dobrenoviny.sk

 

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Svetom internetu sa každoročne šíri množstvo výziev, ktoré slúžia prevažne na zábavu. Avšak výzva, ktorú vám..." />