Lahodný banánový koláč len za 30 minút. Olížete si všetky prsty!

Banány sú zdravé, chutné a aj to je dôvod, prečo sú tak obľúbené! Ak ich pridáme do dezertu, vytvoria nové chute s príjemnou vôňu. Pripravte si aj vy nižšie uvedený recept a nebudete ľutovať! Tento koláč vás môže vyslobodiť z nepríjemnej situácie, napríklad ak k vám zavíta nečakaná návšteva. Bude hotový veľmi rýchlo a aj po príchode hostí, ho stihnete urobiť.

Potrebujete:

  • 100g masla
  • 3 vajíčka
  • 300g polohrubej múky
  • 180g cukru
  • 210g smotany
  • 3 banány

банановый пирог

Postup:

chillin-sk-12

 банановый пирог

  1. Vložte koláč do rúry predhriatej na 170 stupňov a pečte 20 minút. Kým sa to pečie, zvyšné 3 bielky spolu s druhou polovicou cukru vyšľahajte do nadýchaného krému. Všetko dôkladne šľahajte približne 10 minút, zmes správne držala.

 банановый пирог

  1. Vyberte koláč z rúry a na vrch dajte vyšľahané bielka. Môžete ju ozdobiť zvyšnými banánmi, mandľovými lupienkami alebo kandizovaným ovocím – to, čo máte u vás doma. Koláč vložte naspäť do rúry na 3 minúty.

банановый пирог

Všetko je hotové! Koláčik je ideálny ako teplý, tak aj studený. Recept je skutočne jednoduchý a okrem toho, si ho vždy môžete dotvoriť podľa svojich predstáv – pridať orechy, sušené ovocie, strúhanú čokoládu či kúsky marmelády. Prajeme vám dobrú chuť!

Podeľte sa o tento úžasný koláč aj s vašimi priateľmi!

банановый пирог

zdroj: takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Lahodný banánový koláč len za 30 minút. Olížete si všetky prsty!”