Toto je posledná žijúca osoba narodená pred rokom 1900! Neuhádnete, v čom spočíva tajomstvo jej dlhovekosti!

Emma Morano sa narodila 29. novembra 1899 a je jedinou osobou na svete narodenou pred rokom 1900. Pochádza zo severného Talianska a aj napriek tomu, že býva sama, jej príbuzní, priatelia a susedia ju navštevujú každý deň. Všetkých ich fascinuje akým zázrakom Emma odoláva pribúdajúcim rokom! Jediná ťažkosť, ktorú má, je rýchlejší strata sluchu a celková únava.
Pani Emma tvrdí, že za svoju dlhovekosť vďačí predovšetkým … diéte. Napriek všeobecnému presvedčeniu, že raňajky sú základ dňa, ona zje každé ráno len pár sušienok. Jej jedálniček tvoria tiež … vajíčka. Už ako mladá zjedla 3 vajcia denne a hovorí, že vďaka tomu porazila aj chudokrvnosť. Babička tak zostala verná svojej diéte a aj naďalej konzumuje 3 vajcia na deň!

SOURCE: OLIVIER MORIN / AFP

Vedci z Harwardskej univerzity skúmajú DNA jej matky, ktorá zomrela keď mala 91 rokov a jej sestry, ktorá sa dožila až 107 rokov! Zdá sa, že všetky tri ženy mali rovnaký jedálniček.
Tiež si myslíte, že dlhovekosť spočíva v konzumácii vajec?

SOURCE: OLIVIER MORIN / AFP

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Toto je posledná žijúca osoba narodená pred rokom 1900! Neuhádnete, v čom spočíva tajomstvo jej dlhovekosti!”