30 rokov mala podozrenie, že vychováva cudzie dieťa. Až teraz objavila hrozivú pravdu!

Ešte počas pobytu v nemocnici mala Zoe Tuganova podozrenie, že jej dcéra bola omylom vymenené za iné narodené dievčatko. Najskôr dojčila dieťatko s blond vlasmi a potom s čiernymi. Všetky jej podozrenia boli vyvrátené tým, že trpí popôrodnou traumou a lekári tomu nevenovali príliš veľkú pozornosť.

Toto všetko sa odohralo v roku 1987. Neskôr sa ukázalo, že Zoe videla svoje dieťa po pôrode len jediný raz. V neďalekom susedstve bola žena menom Elvíra, ktorej sa tiež narodila dcéra po cisárskom pôrode. Zoe hneď napadlo, že si ich deti museli vymeniť, pretože aj ich priezviska boli takmer totožné – Tuganova a Tuligenova.

„Požiadala som Elvíru, aby mi ukázala dcérku, keď jej ju prinesú. Sľúbila mi, že mi zavolá, no nestalo sa tak. Kričala som od zlosti, ale bolo mi povedané, že trpím popôrodnou depresiou a hrozili mi psychiatrickým vyšetrením. Na niečo také som ani nemala čas, keďže som pracovala na železnici a musela som ustúpiť…” – hovorí Zoe.

Zoe s manželom nazvali ich dcérku Katya. Starali sa o ňu s láskou aj napriek všetkým susedským narážkam, že to dieťa nie jej manžela. Neskôr Katyi diagnostikovali srdcovú vadu, no podarilo sa jej vyštudovať, pracovať na železnici a vychovávať 8-ročného syna.

Čo sa týka dievčatka (Lucia) zo susedstva, malo ťažký život. Jej otec pila potom išiel do väzenia za vraždu suseda. Jej matka pracovala ako mliekarka, no neustala ten nápor a začala piť. Keď mala Lucia 13 rokov, umiestnili ju do sirotinca spolu s jej dvoma súrodencami. Niekoľkokrát sa pokúsila spáchať samovraždu.

Dnes žije Lucia spolu s manželom a tromi deťmi. Všetci sú nezamestnaní a žijú len z invalidného dôchodku jednej z Luciiných dcér.

Pravda bola odhalená po tom, keď Zoe povedala o svojich podozreniach už dospelej Katyi. DNA testy ukázali, že nie sú príbuzné. Luciu sa jej podarilo nájsť pomocou sociálnych sietí.

Chce svojej biologickej dcére pomôcť, no ani ona nemá veľké možností čo sa týka financií. Rozhodla sa zažalovať nemocnicu. Keby sa jej podarilo získať aspoň nejaké finančné odškodnenie, venovala by ho svojej dcére.

 

Teraz sa v tejto rodine oslavujú narodeniny oboch dcér. Je však ťažké predstaviť si ten pocit, ktorý musela Zoe prežívať, keď sa jej nepodarilo zabrániť závažnej chybe a jej názor pre lekárov neznamenal nič.

zdroj:ridus.ru

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “30 rokov mala podozrenie, že vychováva cudzie dieťa. Až teraz objavila hrozivú pravdu!”