Malé dievčatko sedelo na hlučnej ulici a prosilo o pomoc. To, čo urobila táto žena vás šokuje

Človek by mal byť vždy súdržný, a najmä v dnešnej dobe, keď toľko ľudí potrebuje pomoc od druhých. Vojny, požiare, hlad, zemetrasenia, či iné prírodné katastrofy pri ktorých sa ukáže, akí v skutočnosti sme. Podávame druhým našu pomocnú ruku?

Čo by ste urobili, keby ste uvideli dieťa, ktoré žobre na ulici? Zastavíte sa a pomôžete mu? Alebo ho budete ignorovať a pokračovať vo svojej ceste?

V zahraničí bol vykonaný experiment s cieľom objasniť túto otázku. Organizátori požiadali dievčatko s menom Laila, aby sa projektu zúčastnila a posadila sa na rušnú ulicu. Skrytá kamera snímala to, čo sa tam potom dialo. Laila sedela na studenom chodníku s oznamom: „Bez domova a hladná. Pomôžte prosím!“

Spočiatku okolo nej všetci prechádzali a nikto sa na ňu ani len neusmial. Potom jej však začali dávať nejaké drobné. Jedna žena sa k nej dokonca sklonila a opýtala sa jej, či je všetko v poriadku. Keď videla, že Laila mlčí, zaželala jej všetko dobré a pokračovala ďalej.

Skutočný anjel strážny sa k nej dostavil až neskoro poobede. Príbeh tejto ženy šokoval všetkých…

Hoci okolo dievčatka najskôr prešla, po určitom čase sa k nej vrátila s vrecúškom jedla a 20 dolármi. Faktom je, že žena bola skutočnou bezdomovkyňou  a prišla k nej aj napriek tomu, že sama mala čo robiť, aby v tej zime vydržala.

Organizátor Robbie k ním potom prišiel, predstavil sa a povedal jej o tomto experimente. Rozhodol sa jej dať peniaze, ktoré Laila zarobila a spolu s nimi aj 50 dolárov navyše. Jej reakcia bola úplne nečakaná.

https://www.youtube.com/watch?v=xV2PYTWhgVA

Ako je z videa vidieť, peniaze odmietla a tak sa ich rozhodli dať inej bezdomovkyni.

Experiment teda ukázal, že máme niečo, na čom by sme mali popracovať. Všetci sa niekam ponáhľame, utekáme a kvôli každodennému stresu si nevšímame tých, ktorí to najviac potrebujú. Či už je to trochu jedla, vody, peňazí, oblečenia – my dávame silu našim rozhodnutiam, buď vyhrá ľahostajnosť alebo ochota pomôcť…

zdroj:videoboom.com

Chod hore