99-ročná babičká nám povedala 5 vecí, ktoré rob,í aby sa cítila ako 20-ročná. Pritom je to tak ľahké

Ak sa pokúšate začať žiť zdravo, no každý deň vás niečo brzdí, vieme ako sa tohto problému zbavíte raz a navždy! Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako zastaviť odkladanie dôležitých vecí na ďalší deň je príklad, ktorý vás vie inšpirovať.

Prečítajte si príbeh úžasnej ženy menom Tao Porchon-Lynche, ktorá je vo svojom úctyhodnom veku ešte stále mladá, energická a čo je najdôležitejšie – zdravá. Človek sa od nej dokáže mnoho naučiť, takže prestaňte čakať na lepší deň a inšpirujte sa práve teraz!

тао порчон-линч упражнения

Za touto silnou ženou je kariéra modelky, herečky, tanečnice a inštruktorky jogy. Žije už takmer celé storočie a len málo ľudí sa môže pochváliť takou energiou, vitalitou, ktorou oplýva rodáčka z Indie.

Tao sa narodila 13.augusta 1918 v hlavnom meste Francúzskej Indie. Joge sa začala venovať od svojich 8 rokoch, kedy sa nechala inšpirovať chlapcami cvičiacimi na pláži. Bola ohromená, ako obratne vedeli ovládať a ohýbať svoje telá. Práve vtedy sa v nej zrodila vášeň pre jogu, ktorá je s ňou až dodnes.

тао порчон-линч йога

Po presťahovaní sa do Paríža našla uznanie v oblasti modelingu, kde získala titul „Najkrajšie nohy v Európe“. Jej cesta neskôr viedla do filmovej brandži, kde si zahrala vo filme „The Last Time I Saw Paris spolu s Elizabeth Taylorovou.

тао порчон-линч биография

V roku 1962 sa vydala, prepadla svetu jogy a zabudla na kariéru hollywoodskej herečky. Stala sa inštruktorkou jogy a o niečo neskôr si založila vlastný inštitút jogy v New Yorku. Mimochodom, v máji 2012 sa cieľavedomá Tao dostala do Guinnessovej knihy rekordov ako najstaršia učiteľka jogy.

тао порчон-линч в молодости

„Na tomto svete nie je nič, čo by sme nemohli uskutočniť pomocou našej vnútornej sily“, tvrdí Tao. Zdá sa, slovo nemožné a negativita sa v jej slovníku nenachádzajú a aj vďaka tomu sa jej darí ničiť všetky stereotypy o starobe. Žije plnohodnotným životom, nikdy nemá núdzu o skvelú náladu a z očí jej srší záblesk večnej vitality.

тао порчон-линч фото

Keď mala 87 rokov, rozhodla sa, že chce tancovať a nie je to tak dávno, kedy spolu so svojím partnerom urobili rozruch v šou „Amerika má talent“. Všetci členovia poroty jednomyseľne prehlásili, že sa do tohto páru zamilovali a nezaobišlo sa to bez tzv. „standing ovation“. „Jogu budem učiť až do svojho posledného dychu,“ povedala Tao v jednom z rozhovorov.

секреты активного долголетия

Niekoľko pravidiel, ktorými sa Tao Porchon-Lynch riadi celý svoj život:

  1. „Keď sa ráno zobudím, viem, že prichádza ten najlepší deň môjho života. Nikdy nepremýšľam nad tým, čo nedokážem urobiť. Je dôležité, aby ste mali v hlave len pozitívne myšlienky a neuprednostnili zlozvyk, že si všetko budete odkladať na neskôr.“
  2. „Nikdy nehovorím „Zbohom“, hovorím „Dovidenia“. Prvá možnosť naznačuje definitívny koniec, no druhá znamená, že sa ešte určite skôr či neskôr stretneme.“
  3. „Joga spája rozum, telo a dušu. Je to ako príroda. Zistila som, že sa dokážem vyliečiť pozorovaním prírody. Rovnako pristupujem aj k joge.“
  4. „Doteraz som bola úprimne presvedčená o tom, že neexistuje nič, čo by som nemohla urobiť. Celá sila vesmíru je vo mne a je to nádherný pocit.“
  5. „Srdcom som stále dvadsiatnička a nechystám sa dospieť.“

главные секреты долголетия

„Náš vek je čiarou múdrosti, ktorá sa každým rokom stáva dlhšou a dlhšou“, hovorí Tao. Každá sekunda vášho života je vzácnou šancou na dosiahnutie niečoho, na čo ste predtým nemali dostatok sily a odvahy. Aj toto je príklad toho, ako môže vyzerať krásny život, ak si ho budete užívať všetkými zmyslami a s radosťou.

zdroj:chillin.sk

foto: takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “99-ročná babičká nám povedala 5 vecí, ktoré rob,í aby sa cítila ako 20-ročná. Pritom je to tak ľahké”