Trávenie alebo trápenie? Ako to máte Vy? Konečne som našla vec, ktorá mi POMOHLA. Je ňou…

Ste po operácií žlčníka?  Viete, že dobrému trávenie vďačíme dokonale vyváženej spolupráci pečeni, žlčníka, dvanástorníka a pankreasu? A čo sa deje vo Vašom tele ak už nemáte žlčník nemáte?

Už len keď vidíme jedlo, cítime jeho vôňu a ochutnáme jeho chuť aktivizujú sa slinné žľazy aj žalúdok, žlčník a zrýchli sa vylučovanie žlče.

Ak vylučovanie žlče, čiže vyprázdňovanie žlčníka nie je dostatočné, tak ani rozklad tukov a ani trávenie nie sú ideálne. Nafukovanie, bolesti brucha, hlučné črevá, pocit ťažoby, hnačky či zápchy, to sú len niektoré príznaky zlého trávenia.

Na produkciu žlče  a vyprázdňovanie žlčníka majú vplyv aj nervozita, stres, zápaly v tele, lieky a pod.

Ako funguje telo bez žlčníka?

Žlčník funguje ako zásobáreň žlče, ktorá sa tvorí v pečeni. Ak zjete potravu s vyšším obsahom tukov, dostane signál na vylúčenie väčšieho množstva žlče na hladké spracovanie prijatej potravy. Po operácii žlčníka (chýbajúci žlčník nedokáže zadržiavať žlč)  žlč vyteká do dvanástnika nepretržite a tak po zjedení tučného jedla sa žlč nevylúči dostatočne a vzniká tak nevyvážené trávenieTuky sa začnú rozkladať až pomocou mikroflóry v hrubom čreve, čo spôsobuje množstvo plynov, nafukovanie, hnačky, bolesti…

Našťastie týmto problémom sa dá predísť pridávaním žlčových kyselín do tela pred jedlom, aby sa tak zabezpečilo dobré natrávenie potravy.

Žlčníku a žlčovým kyselinám sa však pripisuje omnoho viac životne dôležitých funkcií ako len trávenie.

Niekoľko slov o dôležitosti kyselín.

Žlčové kyseliny nemajú len pomocnú funkciu pri trávení, ale veľmi dôležitú úlohu hrajú pri udržiavaní imunitného systému. Táto úloha sa volá fyzikálno-chemické obranné schopnosti, keď žlčové kyseliny pri likvidácií plesní a baktérií neutralizujú vzniknuté jedovaté endotoxíny.

Bez žlčových kyselín sa nevstrebávajú v tukoch rozpustné vitamíny A, E, D a K. V črevách žijúce baktérie spôsobujú zmenu žlčových kyselín (dekonjugácia). Vznikajú primárne (80%) a sekundárne (20%) žlčové kyseliny. Vstrebávanie žlčových kyselín prebieha cez črevnú sliznicu, potom krvou putujú do pečene a pečeňových buniek. Biotransformácia prebiehajúca v pečenových bunkách vytvára znovu primárne žlčové kyseliny, potom už znovu nasleduje entero-hepatická recirkulácia.

Množstvo žlčových kyselín u priemerného človeka je 2 až 3 gramy a až  5-10 krát sa dostávajú do entero-hepatickej recirkulácie, takže do čreva sa vylúči 15 až 30 gramov žlčových kyselín denne. Organizmus denne stratí cca 500 mg žlčových kyselín, to je množstvo, ktoré musí pečeň znovu vyprodukovať.

Stúpa Vám cholesterol?

Syntézu žlčových kyselín má na starosti pečeň. Tu sa cholesterol mení na žlčové kyseliny. V tomto procese je dôležitý vitamín C, ktorý stimuluje enzýmy v pečeni, ktoré menia cholesterol na žlčové kyseliny. Ak syntéza v pečeni nie je dostatočná spôsobuje usadzovanie cholesterolu na cievne steny a vytváranie žlčových kameňov.

Ak vytváranie žlčových kyselín nie je dostatočné, v organizme sa hromadí prebytočný cholesterol, v krvi stúpa cholesterol a trigliceridy, zužujú sa cievy, čo môže v konečnom dôsledku viesť k infarktu.

Žlčové kyseliny spolu s cholesterolom sa dostávajú do čriev. Je dôležité mať črevnú flóru v dobrej kondícií, pretože dokáže viazať cholesterol na stolicu. Veľmi dôležité je konzumovať stravu bohatú na vlákninu. Veľkú úlohu v tomto procese zohráva vitamín PP-niacín, kyselina nikotínová, vitamín B3, ktorý ovplyvňuje (znižuje) metabolizmus tukov v pečeni, tiež znižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Kožné ochorenia, Psoriáza

Všetky kožné ochorenia a defekty sú výsledkom nedobrého trávenia a funkcie pečene, žlčníka a čriev. Psoriáza patrí medzi najčastejšie kožné ochorenia. Ak nemáme dostatok žlčových kyselín tak endotoxíny v čreve nie sú likvidované. Dôsledkom sú zápaly v tenkom čreve. Ak sa endotoxíny v čreve nezlikvidujú, vstrebávajú sa do krvného obehu a spôsobujú:

– horúčky
– laukocytózu (zvýšenie počtu bielych krviniek)
– alergie
– zápaly
– zlý metabolizmus tukov
– problémy zrážanlivosti krvi

Keď doplníme chýbajúce žlčové kyseliny môžeme tak zabrániť translokácií endotoxínov a tým dať pokožke šancu na zdravý vzhľad bez defektov.

Až 150 mg žlčových kyselín v 1 kapsuli (rozpúšťajúcej sa v črevách)  nájdete v produkte OXGALL.  Ak užijete 1 kapsulu  OXGALU pred hlavným jedlom, zabezpečíte tak telu dostatok žlčových kyselín na dobré strávenie potravy a pri pravidelnom užívaní  si obnovíte  dobré trávenie.

Unikátny produkt pre Vaše trávenie  OXGALL, žlčové kyseliny môžete zakúpiť TU. Objednať si ho môžete aj na bezplatnom telefónnom čísle 0800 114 559 každý deň od 9:00 do 16:00.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Trávenie alebo trápenie? Ako to máte Vy? Konečne som našla vec, ktorá mi POMOHLA. Je ňou…”