17-ročnému dievčaťu s dieťatkom pod srdcom diagnostikovali rakovinu mozgu….To ale nie je všetko…

Dana Scatton, 17-year-old was recently diagnosed with a very rare and inoperable brain tumor (DIPG) on December 10th, 2017. https://www.gofundme.com/prayfordana Credit: GoFundMe

Nič nenasvedčovalo tomu, že by sa život 17-ročnej Dane Scatton z Pennsylvanie mal obrátiť o 180 stupňov. Úspešne sa dostala na vysokú školu a po roku strávenom na univerzite si našla aj novú lásku. Keď bolo s určitosťou jasné, že Dana otehotnela, jej rodina túto novinku prijala neuveriteľne pozitívne.

Jej 6 súrodencov prejavilo ochotu pomôcť jej so všetkým, čo bude potrebné. Danin partner bol šťastím bez seba. V 7. mesiaci tehotenstva však začala pociťovať, že niečo nie je v poriadku…

Spočiatku sa dievča pociťovalo slabé bolesti a kŕče, no nepripisovalo tomu žiaden vážny dôvod. O niečo neskôr si ale prestala cítiť nohy. Okamžite bola prevezená do nemocnice, po vyšetrení jej lekári prezradili strašnú diagnózu.

Našli jej malígny glióm na mozgovom kmeni. Lekári sa zhodli na tom, že bez začatia okamžitej liečby ostávajú dievčaťu maximálne 3 mesiace života.

S pomocou rádioterapie by sa mohla dožiť 9 mesiacov. Lekári jej nemohli sľúbiť nič viac, pretože na danú formu rakoviny neexistuje žiaden liek.

Dana si spomína, že prvé príznaky strašnej choroby sa u nej objavili mesiac pred odchodom do nemocnice. Všetko to začalo neustálou únavou. O niečo neskôr mala budúca mamička problémy so spánkom, dýchaním a prehĺtaním. Dvojcentimetrový mozgový nádor objavila až magnetická rezonancia a lekári potvrdili, že v jej prípade už bohužiaľ neexistuje žiadna nádej na vyliečenie. 

Dana nechcela začať s rádioterapiou až do narodenia jej dcérky. Nechcela dcérku a ani seba vystavovať rizikám súvisiacich s ionizačnou radiáciou, ktorá má vo obrovský vplyv na ľudský organizmus. Špecialistom sa tak nedarilo presvedčiť ju, aby začala s liečbou. Napokon ale súhlasila, no tosa už jej stav začínal vážne zhoršovať. Ďalšie odkladanie liečby by uškodilo nielen jej ale aj bábätku.

Malá Marry prišla na tento svet 4.1.2018. Dana rodila cisárskym rezom, keďže na prirodzený pôrod už bola príliš slabá.

Po narodení jej dcérka vážila len 2 kilogramy a tak prvé dni života musela stráviť na jednotke intenzívnej starostlivosti. Podarilo sa jej však z toho dostať a všetko je v najlepšom poriadku.

V súčasnosti už Dana prechádza procesom rádioterapie a napriek všetkým problémom dúfa, že sa dožije aspoň prvých narodenín svojho dievčatka.

Najzaujímavejšou vecou je, že jej sen sa môže splniť. Pod vplyvom lekárskych procedúr začnú niektoré príznaky ochorenia ustupovať. Napríklad, nedávno mohla znova hýbať ľavou nohou a ľavou rukou.

Žena sa nevzdáva a pozitívnu energiu aplikuje aj na svojich bratov či sestry, ktoré ju chodia navštevovať do nemocnice. „Môj boj už skončil víťazstvom,“ hovorí mladá mamička, pričom poukazuje na narodenie svojej dcérky. Je si istá, že teraz, keď už liečba nedokáže ohroziť zdravie jej dieťatka, lekári budú môcť urobiť zázrak!

Je potrebné povedať, že nádej celej rodiny, týkajúcej sa uzdravenia ženy, nie je tak celkom neopodstatnená. Neraz sa totiž vyskytli prípady rakoviny, ktorá ustúpila a to aj napriek všetkým negatívnym predpovediam lekárov. Mladej mamičke prajeme veľa zdravia a nech sa zaradí do kategórie tých ľudí, ktorým sa podarilo zvíťaziť nad rakovinou, hoci ich prípad bol už od začiatku beznádejným.

zdroj:videoboom.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “17-ročnému dievčaťu s dieťatkom pod srdcom diagnostikovali rakovinu mozgu….To ale nie je všetko…”