Vedci vysvetlili, prečo ženy potrebujú viac spánku než muži. Dôvod vás zaskočí!

Pári medzi sebou často bojujú , kto potrebuje viac spánku, kto by mal vstať k plačúcemu dieťaťu alebo je povinný mať viac energie na domáce práce. Ako sa ukazuje, ženy potrebujú omnoho viac spánku než muži. Dôvodom je zložitosť mozgu. Profesor Jim Hornie z Uniwerzity Loughborough v Anglicku sa vyjadril na túto tému.

„Pre ženy je zlý spánok spojený so stresom, väčšou nevraživosťou, depresiou a hnevom. Tieto pocity nie sú spojené s dĺžkou spánku u mužov. Ba čo viac, ženy potrebujú o 20 minút viac na zaspatie než muži.”

kobiety-senx
Čím viac mozog počas dňa používame, tým viac ho musíme zregenerovať a dopriať mu zaslúžený spánok. Ženy majú tendenciu robiť viac vecí naraz – a používajú väčšiu časť mozgu než muži. Muž, ktorý má zložitú prácu a je nútený robiť viac rozhodnutí, potrebuje dlhší spánok než priemerný človek, ale stále nie tak dlhý spánok ako potrebujú ženy.

kobiety-sen2x
Ideálne je spať 8 hodín. Jednému výskumu sa podrobilo 210 mužov a žien v strednom veku. Ukázalo sa, že ženy sú v dôsledku nedostatku spánku náchylnejšie na zdravotné problémy než muži. V organizme žien, ktoré nemôžu zaspať do 30 minút a najmenej 2 razy do týždňa majú problém prespať celú noc, dochádza ku koncentrácií látok spôsobujúcich zápaly a k hromadeniu inzulínu-hormónu regulujúceho spracovanie glukózy. Nevyspaté ženy preto trpia výkyvmi nálad a depresiou.
Drahé ženy, doprajte si preto spánku koľko len potrebujete!

Zdroj: webniusy.com 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Vedci vysvetlili, prečo ženy potrebujú viac spánku než muži. Dôvod vás zaskočí!”