Ženy po 40-tke: Koniec šťastného života? Na túto otázku vám dáme odpoveď

Mnohé ženy tvrdia, že po 40. veku života sa im začína nový život. Psychológovia a lekári už dlhšiu dobu zdieľajú myšlienku, že práve toto je obdobie, kedy ženy začínajú „kvitnúť“. Áno, niektoré ženy naozaj rozvkitnú, rozhorí sa v nich životná iskra, no existujú však aj tie, ktoré rýchlo zostarnú, začnú ich trápiť rôzne choroby, neustále sa cítia unavene a nešťastne. V čom je teda problém?

Rozhodli sme sa s vami podeliť o príbeh, v ktorom sa nachádza odpoveď na vyššie uvedenú otázku. V skutočnosti sa riešenie problému nachádza celkom na jeho povrchu, stačí sa len na to pozrieť z iného uhla pohľadu.

 

Mám kamarátku, ktorá má niečo po 40-tke. V práci bola úspešnou ženou, no v osobnom živote nemala toľko šťastia. Manžel ju opustil a nechal ju napospas osudu spolu s ich spoločným dieťaťom. Vtedy to brala ako najväčšiu tragédiu, aká sa jej mohla v jej živote stať. Dnes sa na to pozerá úplne inak a všetky problémy, ktoré ju vtedy trápili, sa nejako utriasli. V súčasnosti vyzerá veľmi dobre aj napriek tomu, že má na sebe nejaké tie kilá navyše. Zaujímavé ale je, že záujem mužov o ňu sa tým vôbec nezhoršil.

красивые женщины за 40

Je obklopená úspešnými a bohatými mužmi, najmä cudzincami. Nedávno sa vrátila z Talianska, kde bola na návšteve u svojho priateľa. Svetlana si užíva svoj život, vždy má úsmev na tvári, je ukecaná, najmä čo sa rozhovorov po telefóne týka. Postaršia žena, bez plastík či iných vylepšení, s dieťaťom a predsa tak šťastná. Ako sa jej to podarilo?

 

Keď som sa jej na to opýtala, odpovedala: „Všetko je to o tom správnom mužovi. Nikdy si nezačínaj niečo s mužom, ktorý ťa nevie podporiť. Môj muž ma nepodporoval a pozri čo sa stalo. Ako vidíš, nič dobré.“ Mala pravdu v každom jednom slove. Pre muža, ktorý vás nedokáže podporiť, nebudete nikdy dobrá a skôr či neskôr si začnete myslieť, že to tak je aj v skutočnosti.

 

Pri tomto type muža sa žena začne strácať, starnúť, trpieť chorobami, sedieť na zadku, frflať na všetko a na všetkých. S týmto mužom nemôžete ostať, pretože vás dostane na úplne dno. Mali by sme si hľadať mužov, ktorí nás vedia podporiť nielen materiálne, ale aj morálne, psychicky či v osobnejšej, intímnejšej oblasti. Reč nie je tak o peniazoch ako o mužskej sebestačnosti. Akého muža teda potrebuje žena po 40-tke?

vzťah s mužom

Svetlana má dieťa, to dokáže vystrašiť nejedného muža. Ide o zodpovednosť, ktorú si nie nie každý vie vziať na svoje plecia. Niekto si to nevie predstaviť finančne a iní nie sú na toto rozhodnutie dostatočne vyspelí. Našla si však muža, ktorého výdavky určené na dieťa nevystrašili.

 

Mnoho žien odmieta nájsť si muža, u ktorého by našli podporu v akejkoľvek oblasti. Radšej pokračujú vo vzťahu s tými, ktorí ich ťahajú ku dnu. Keď máte 20 rokov, môžete si dovoliť mať vzťah s mužom, ktorý vás nevie uspokojiť, v 40-tke to však neprichádza do úvahy. V mladosti je všetko iné. V 40-tke už nepociťujete ten luxus manželstva s tým nesprávnym mužom.

Zapamätajte si jednu vec, ak vás muž nedokáže podporiť finančne, nájdite si iného, solventnejšieho. Pre prvého nebudete dosť dobrá. Vždy budete potrebovať viac, než vám môže dať. Ak vám niekto nevyhovuje vo vašom intímnom živote, začne na vás hľadať nedostatky. Čoskoro si aj vy sama začnete myslieť, že nie ste pre neho dosť dobrá. Nájdite si niekoho, kto vás v posteli dokáže dostatočne uspokojiť.

Súvisiaci obrázok

Nič nie je zlé na tom, ak chcete, aby bol váš muž mladší. Dôležité je, aby ste si rozumeli a zhodli sa na vzájomných predstavách o spoločnom živote.

Zamyslite sa nad tým. Ak máte pocit, že s vami niečo nie je v poriadku, že nie ste dosť dobrá alebo sa cítite nešťastne, možno problém nie je vo vás, ale v mužovi, ktorý je po vašom boku.

Čo si myslíte o tomto článku? Zdieľajte s nami vaše názory aj v komentároch na Facebooku!

zdroj:takprosto.cc

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Ženy po 40-tke: Koniec šťastného života? Na túto otázku vám dáme odpoveď”