„Na dobré skutky sa stále zabúda.“ Krásne rady od Matky Terezy

V ruchu každodenného života často zabúdame na najdôležitejšie. Matka Tereza by mala byť príkladom toho, ako žiť a konať správne!

Prečítajte si 12 hlavných tipov, ktoré by sa mali stať súčasťou vášho života!

 1. Udržujte si svoj život, domov, telo, prácu a peniaze v tom správnom poradí. Čistota a organizácia sú dôležité pre prosperitu. A to najdôležitejšie – zbavte sa žiarlivosti, hnevu, závisti a zlosti.
 2. Hovorte málo, počúvajte veľa a s láskou reagujte na všetko, čo sa stane.
 3. Buďte úprimní, inšpirujte ľudí svojím úspechom.
 4. Majte svoj životný cieľ, urobte aspoň 3 veci, ktoré môžu zmeniť svet k lepšiemu.
 5. Milujte tak, ako by ste nikdy netrpeli. Naučte sa rozpoznávať zlo a nebojte sa ho.
 6. Vždy buďte vďačný za váš život. Ďakujte za každý deň, za každý úspech, za ľudí, za vaše telo, a všetko, čo sa vám stane.
 7. Zaujímajte sa o charitatívnu prácu, buďte skromní a citliví. Nemusíte utekať do Etiópie ani do Kalkaty len aby ste niekomu mohli pomôcť. Pomôžte niekomu na vašej ulici, kolegom či vašim blízkym.
 8. To, čo má byť vaše, určite vaše aj bude.
 9. Pred tým, ako na niečo odpoviete, premyslite si to 10x, 20x alebo pokojne aj 100x. Nemyslite si, že váš problém je neriešiteľný. Počkajte 48 hodín. Počas tejto doby sa mnohé ťažkosti stávajú minulosťou.
 10. Veľa meditujte. Modlite sa.
 11. Buďte v kontakte s prírodou. Používajte prírodné produkty, vysádzajte kvety a starajte sa o zvieratá.
 12. Pristupujte k životu s humorom

„Ak s ľuďmi vychádzate dobre, môžem vás obviniť kvôli tajným úmyslom a zámerom. Aj napriek tomu buďte láskaví. Ľudia vás môžu oklamať. Stále sa však upriamte na čestnosť. Dovoľte, aby sa šťastie stalo vaším každodenným spoločníkom. Nie je to medzi vami a inými ľuďmi, ale medzi vami a Bohom,“ takto znie motto Matky Terezy.

Snažíte sa žiť podľa týchto princípov?

 

 

Chod hore