Tiger bol po celý svoj život zavretý v klietke. Pozrite si jeho reakciu, keď ho pustili z klietky

Cirkus? To znie ako zábava pre celú rodinu. Je tam popcorn, zábava, predstavenie a samozrejme aj zvieratá.

Akokoľvek, mnohým zvieratám nie je však poskytovaná taká starostlivosť ako by potrebovali. Sú držané proti svojej vôli, nútia ich k predvádzaniu trikov a sú držané ďaleko od svojho prirodzeného prostredia. Niektoré z nich sú dokonca držané v menších priestoroch ako je zdravé a práve to bráni ich rastu. Nanešťastie sme často svedkami toho, ako sú tieto zvieratá násilne držané v malých klietkach.  No nie všetky takto držané zvieratá dožijú svoje dní takto.

Hoover – tiger strávil niekoľko rokov v cirkuse v Peru. Aj napriek tomu že legislatíva v Peru zakazuje držanie divých zvierat v cirkuse, on bol umiestnený v klietke a bičovaný. Úžasní ľudia z Animal Defenders International to však už nevedeli vydržať. Niekoľko mesiacov sledovali tento cirkus na základe anonymného oznámenia až nakoniec zasiahli a Hoovra oslobodili.

Veľká mačka bola jedna z 12 tigrov, ktoré boli oslobodené, ale tento Hoover je posledný z tejto skupiny. Už nie je dlhšie držaný proti svojej vôli a môže si užívať slobodu. Hoover bol premiestnený do rezervácie Big Cat Rescue na Floride, kde si pokojne žije.

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
Cirkus? To znie ako zábava pre celú rodinu. Je tam popcorn, zábava, predstavenie a samozrejme aj zvieratá...." />